Ostuda Japonců, ubránili postupovou prohru. Hráče jsem přinutil, přiznal trenér

ČTK Sport ČTK, Sport
29. 6. 2018 11:42
"Je to politováníhodné, ale jiné plány jsem neměl," řekl trenér Japonska.
Japonský fanoušek na MS ve fotbale.
Japonský fanoušek na MS ve fotbale. | Foto: Reuters

Volgograd - Fotbalisté Japonska si v závěrečném utkání základní skupiny na mistrovství světa s Polskem vysloužili hlasitý pískot a bučení diváků za to, jakým způsobem bránili porážku 0:1.

Asijskému celku tento výsledek stačil k postupu vzhledem k tomu, že měl lepší bilanci v disciplinárním kritériu než Senegal. V poslední čtvrthodině tak jeho hráči po trávníku chodili, jen si pomalu přihrávali dozadu na vlastní polovině a zdržovali.

Japonsko po inkasované brance v 59. minutě kleslo na nepostupové třetí místo, ale vše změnil vedoucí gól Kolumbie proti Senegalu v 74. minutě. V tu chvíli měl asijský celek stejně bodů i stejné skóre jako Senegal, remízu ve vzájemném duelu a v jeho prospěch hrála o dvě žluté karty lepší bilance v kritériu fair play. Japonci se rozhodli vsadit na to, že Kolumbie náskok udrží a ve svém utkání rezignovali na boj o vyrovnání.

"Rozhodl jsem se spoléhat na druhý zápas. Abych pravdu řekl, nejsem z toho šťastný… Přinutil jsem své hráče, aby dělali, co jsem jim řekl. A my jsme postoupili," řekl na tiskové konferenci japonský trenér Akira Nišino.

Ani se příliš nedivil, že se fanouškům zdržování a natahování času nelíbilo a počastovali jeho tým pískotem. "Bylo to složité rozhodnutí. Nepostoupili jsme díky vítězství, jen jsme se spolehli na druhý zápas. Byla to velmi obtížná a také riskantní situace. Cítím, že je to trochu politováníhodné. Ale v tu chvíli jsem neměl žádné další plány," prohlásil Nišino.

"Pro nás bylo v tu chvíli prostě důležitější postoupit do dalšího kola než vyhrát zápas," doplnil záložník Gotoku Sakai, jehož celek čeká v osmifinále Belgie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Český čtyřkajak byl na kilometru na ME pátý

Čtyřkajak Tomáš Sobíšek, Michal Kulich, Vilém Kukačka, Martin Sobíšek obsadil ve finále mistrovství světa rychlostních kanoistů v Mnichově páté místo na kilometrové trati a postaral se o nejlepší český výsledek v dnešních bojích o medaile. Neolympijskou disciplínu ovládli domácí Němci, za kterými česká posádka zaostala téměř o pět sekund.

"Finále hodnotím kladně, jelo se nám super. Byl to náš první kilák, takže jsme úplně nevěděli, co od toho čekat. Předjely nás lodě se zkušenými kajakáři, takže si myslím, že to dopadlo dobře," řekl Tomáš Sobíšek.

Sedmý skončil na pětistovce kajakář Jakub Zavřel a na kilometru deblkajak Eliška Betlachová, Adéla Házová. Kanoistka Denisa Řáhová byla na pětistovce osmá. Ani jedna z těchto tratí v současnosti nepatří do olympijského programu.

před 1 hodinou

Ministerstvo zdravotnictví nechystá na začátek školního roku kvůli covidu žádná nařízení pro školy

Na začátek nadcházejícího nového školního roku se ve školách nechystají žádná protiepidemická opatření proti covidu-19. Jejich případné zavedení později bude záležet na dalším vývoji epidemie. V pátek to oznámil ministr školství Vladimír Balaš (STAN). Nevyloučil zpřísnění v případě výrazného zhoršení situace, například zavírání škol by podle něj ale ministerstvo školství nepodporovalo. Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že v současné situaci nejsou opatření nutná, vývoj chce sledovat.

"Nepředpokládá se, že bychom plošně testovali, že bychom školy zavírali, ale samozřejmě může nastat situace, že na přechodnou dobu nebude žádné zbytí," uvedl Balaš. Současný vývoj epidemie podle něj nenasvědčuje tomu, že by kvůli epidemii měly nastat vážné problémy. Ministerstvo podle něj bude situaci sledovat a radikálněji by se řešila jen v případě, že by například vážně onemocnělo větší množství učitelů. "Věřím, že to zvládneme. Budu muset vycházet z toho, co nám řekne ministerstvo zdravotnictví a krajské hygienické stanice," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy