reklama
 
 

Odveta za Euro? Švédové vyzvou v baráži o MS Itálii, Zlatan ale bude chybět

17. 10. 2017 14:38
V Curychu byla rozlosována evropská část baráže o mistrovství světa. Největší šlágr slibují duely Švédska s Itálií.

Curych - Fotbalisté Itálie se v baráži evropské části kvalifikace mistrovství světa utkají se Švédskem. Severní Irsko, které ve skupině skončilo před českou reprezentací, narazí na Švýcarsko. Chorvatsko vyzve Řecko a Dánsko změří síly s Irskem. První zápasy se budou hrát od 9. do 11. listopadu, odvety 12. až 14. listopadu. Rozhodl o tom dnešní los v Curychu.

Čtyřnásobní mistři světa z Itálie v kvalifikační skupině skončili na druhém místě s pětibodovou ztrátou za Španělskem. "Azzurri", kteří chyběli na světovém šampionátu naposledy v roce 1958, absolvovali baráž pouze před MS 1998, kdy vyřadili Rusko.

Se Švédy se Italové utkali naposledy na loňském Euru, kde zvítězili 1:0 brankou Edera z 88. minuty. Tentokrát se navíc Tre Kronor budou muset obejít bez zraněného Zlatana Ibrahimovice.

Severní Irsko si může na mistrovství světa zahrát poprvé od roku 1986. Ostrovní tým však v premiérové baráži čeká těžký soupeř. Švýcaři totiž za sebou mají výbornou kvalifikaci, v níž vyhráli devět z deseti utkání a o přímý postup přišli až závěrečnou porážkou 0:2 v Portugalsku.

Chorvaté by rádi potvrdili stoprocentní úspěšnost v baráži. Z ní balkánské mužstvo dvakrát postoupilo na mistrovství světa (1998 a 2014) a dvakrát na evropský šampionát (2004 a 2012).

autor: ČTK | 17. 10. 2017 14:38

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama