reklama
 
 

Odeberte Kataru pořadatelství fotbalového MS, volá šest arabských zemí

16. 7. 2017
Neshody mezi Katarem a dalšími arabskými zeměmi pronikly i na fotbalové pole. Saúdská Arábie, Jemen, Mauritánie, Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Egypt chtějí, aby Katar přišel o pořadatelství MS 2022, a tak se obrátily na federaci FIFA. Ta odmítla, že by obdržela dopis s takovým požadavkem.

Londýn - Šest arabských zemí, které vypověděly diplomatické služby Kataru kvůli jeho údajné podpoře terorismu, se obrátily na Mezinárodní fotbalovou federaci FIFA, aby odebrala Kataru pořadatelství mistrovství světa 2022. Saúdská Arábie, Jemen, Mauritánie, Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Egypt ve svém prohlášení poukazují na článek 85 stanov FIFA, který umožňuje odebrání turnaje v případě nouze.

FIFA však odmítla, že by od nich dostala dopis s takovým požadavkem. "Prezident FIFA žádný takový dopis nedostal a nijak to nekomentoval," řekl mluvčí FIFA. "FIFA je v pravidelném kontaktu s katarským organizačním výborem šampionátu a dalšími organizacemi spojenými s mistrovstvím 2022," dodal.

Krize v Perském zálivu se rozpoutala začátkem června, kdy Saúdská Arábie, Spojené arabské emiráty, Bahrajn a Egypt vypověděly s Katarem diplomatické styky a zavedly hospodářské sankce. Vedla je k tomu politika Kataru, který podle nich podporuje některé teroristické skupiny a sbližuje se s Íránem.

Později tyto země sepsaly 13 požadavků, které má Katar splnit. Katar ale obvinění popírá a požadavky považuje za zasahování do svých vnitřních záležitostí.

autor: ČTK | 16. 7. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama