Nigerijské dresy dále fascinují svět. Jako nejlepší je vyhlásil i magazín GQ

Angličané jsou věrni tradici, Nigérie vsadila na retro. Tak vypadají dresy pro MS
Argentinskou reprezentaci obléká Adidas. V případě jihoamerického týmu vsadil na tradiční kombinaci bílých a světle modrých pruhů. Takto dres vypadá na největší hvězdě Argentiny Lionelu Messim.
Pořádající Rusové mají jako domácí dresy červené triko s jemným vzorem a tradičním ruským orlem na srdci.
Fotbalisté Senegalu vsadili na tradiční zelenou, ve které můžete zahlédnout obrysy lví hlavy. Právě tato šelma je totiž symbolem senegalského národního týmu.
Jihokorejci se pustili do odvážného experimentování s barvami. Seung-Woo Lee má na sobě domácí dres, který je tentokrát červený. Tradiční bílou zachovává "venkovní" varianta.
Foto: Reuters
ČTK ČTK
11. 6. 2018 12:56
Už v únoru zvolil nigerijské dresy za nejhezčí i britský deník Mirror.

New York - Podle prestižního pánského magazínu Gentlemen's Quarterly (GQ) budou na mistrovství světa v Rusku hrát v nejhezčích dresech fotbalisté Nigérie. Módní časopis ocenil jejich bílozelené trikoty s bíločernými rukávy.

"Dresy Nigérie jsou excentrické a mimo hlavní proud tím nejlepším možným způsobem. Úchvatná směs svěží zelené, bílé a černé vyvolává pocity z mátové žvýkačky. Jedinou špatnou zprávou je, že tyto dresy už jsou v Británii vyprodané," vysvětlil magazín svou volbu. Už v únoru zvolil nigerijské dresy za nejhezčí i britský deník Mirror.

Za Nigérií se v hodnocení dresů umístilo Chorvatsko před Argentinou, Peru a Brazílií. Obhájci titulu Němci jsou s dresy připomínajícími zisk zlatých medailí na MS 1990 až na 14. místě. Nejhůře naopak dopadly Senegal, Panama a také Španělsko, jehož dresy už loni vyvolaly v zemi politický skandál kvůli doplňkové modré barvě. Ta může připomínat purpurovou, která byla součástí republikánské vlajky v letech 1931-1939. Republikánskou vlajku dodnes používají odpůrci španělské monarchie.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy