Neviděli jste Lewandowského? Poláky vyděsil výkon jejich týmu a mají jasno: Tohle byla katastrofa

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 6. 2018 10:56
Polští fotbalisté prý proti Senegalu vypadali jako školáci, kteří nejsou vůbec připravení na první lekci.
Smutný Robert Lewandowski po zápase Polsko - Senegal na MS 2018
Smutný Robert Lewandowski po zápase Polsko - Senegal na MS 2018 | Foto: Reuters

Varšava - Drsná vlna kritiky se snesla na polské fotbalisty po jejich úvodním vystoupení na mistrovství světa v Rusku. Jeden z možných černých koňů turnaje podlehl 1:2 Senegalu a polská média tepou i do hvězdného útočníka Roberta Lewandowského.

List Gazeta Wyborcza referoval o utkání pod titulkem Hrozný zápas. "Nejdříve vlastní gól, pak katastrofa," uvedla na svém webu televize TVN 24, podle které polským fotbalistům chyběly nápady i šance, zato je trápila přemíra chyb a prohraných soubojů a nakonec i strašlivá smůla. "Poláci nezvládli nervy," míní deník Przeglad Sportowy.

"Dlouho to byl dosud nejnudnější zápas na fascinujícím šampionátu. Pak se stal radostným pro soupeře a tím děsivější pro nás. Až tak, že je těžké z něj vybrat drobky naděje do budoucna," usoudila Gazeta Wyborcza.

Prý ani největší pesimista by nepředpokládal, že Polsko prohraje po tak kuriózních gólech, fakticky vlastních brankách, a to tím spíše, že si tým jindy držel slušnou úroveň. Komentátory listu zaskočila rozporuplnost v tom, že složení týmu bylo "ultraofenzivní", ale jeho hra nesmělá. A hlavně - každý hrací systém je na nic, pokud selžou klíčoví hráči.

Poláci prý v prvním poločase vypadali, jako by se poprvé sešli předevčírem a kdosi jim nařídil hrát v jednom týmu. "Robert Lewandowski nebyl na hřišti vidět," sepsul server Wirtualna Polska i největší hvězdu a kapitána týmu.

"Krychkowiak nebyl Krychkowiakem - a to, že vsítil čestný gól, situaci nijak nezměnilo. Jako by tým ztratil srdce, první známky znechucení se projevily už po čtvrthodince hry: hráči ztráceli míč, přihrávky nenacházely spoluhráče a o příležitosti vystřelit ani nesnili. Poláci jako ve škole začali rok oznámením, že nejsou připraveni na první lekci," usoudil server .

Nutno říci, že fotbalisté sami uznali, že jejich představení mělo k ideálu daleko. "Hráli jsme velmi špatně, byl to náš nejhorší výkon za hodně dlouhou dobu," klopil oči útočník Arkadiusz Milik. "Senegal postavil zeď a my jsme nebyli schopní ji přeskočit. Nevím, jestli Senegal hrál tak dobře, nebo my tak špatně. Je to tvrdá rána, ale nemůžeme na to myslet," burcoval před dalším duelem s Kolumbií, který už pro Poláky bude bojem o přežití.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy