Neviděli jste Lewandowského? Poláky vyděsil výkon jejich týmu a mají jasno: Tohle byla katastrofa

ČTK Sport ČTK, Sport
20. 6. 2018 10:56
Polští fotbalisté prý proti Senegalu vypadali jako školáci, kteří nejsou vůbec připravení na první lekci.
Smutný Robert Lewandowski po zápase Polsko - Senegal na MS 2018
Smutný Robert Lewandowski po zápase Polsko - Senegal na MS 2018 | Foto: Reuters

Varšava - Drsná vlna kritiky se snesla na polské fotbalisty po jejich úvodním vystoupení na mistrovství světa v Rusku. Jeden z možných černých koňů turnaje podlehl 1:2 Senegalu a polská média tepou i do hvězdného útočníka Roberta Lewandowského.

List Gazeta Wyborcza referoval o utkání pod titulkem Hrozný zápas. "Nejdříve vlastní gól, pak katastrofa," uvedla na svém webu televize TVN 24, podle které polským fotbalistům chyběly nápady i šance, zato je trápila přemíra chyb a prohraných soubojů a nakonec i strašlivá smůla. "Poláci nezvládli nervy," míní deník Przeglad Sportowy.

"Dlouho to byl dosud nejnudnější zápas na fascinujícím šampionátu. Pak se stal radostným pro soupeře a tím děsivější pro nás. Až tak, že je těžké z něj vybrat drobky naděje do budoucna," usoudila Gazeta Wyborcza.

Prý ani největší pesimista by nepředpokládal, že Polsko prohraje po tak kuriózních gólech, fakticky vlastních brankách, a to tím spíše, že si tým jindy držel slušnou úroveň. Komentátory listu zaskočila rozporuplnost v tom, že složení týmu bylo "ultraofenzivní", ale jeho hra nesmělá. A hlavně - každý hrací systém je na nic, pokud selžou klíčoví hráči.

Poláci prý v prvním poločase vypadali, jako by se poprvé sešli předevčírem a kdosi jim nařídil hrát v jednom týmu. "Robert Lewandowski nebyl na hřišti vidět," sepsul server Wirtualna Polska i největší hvězdu a kapitána týmu.

"Krychkowiak nebyl Krychkowiakem - a to, že vsítil čestný gól, situaci nijak nezměnilo. Jako by tým ztratil srdce, první známky znechucení se projevily už po čtvrthodince hry: hráči ztráceli míč, přihrávky nenacházely spoluhráče a o příležitosti vystřelit ani nesnili. Poláci jako ve škole začali rok oznámením, že nejsou připraveni na první lekci," usoudil server .

Nutno říci, že fotbalisté sami uznali, že jejich představení mělo k ideálu daleko. "Hráli jsme velmi špatně, byl to náš nejhorší výkon za hodně dlouhou dobu," klopil oči útočník Arkadiusz Milik. "Senegal postavil zeď a my jsme nebyli schopní ji přeskočit. Nevím, jestli Senegal hrál tak dobře, nebo my tak špatně. Je to tvrdá rána, ale nemůžeme na to myslet," burcoval před dalším duelem s Kolumbií, který už pro Poláky bude bojem o přežití.

 

Právě se děje

Další zprávy