"Není to pravda." Ronaldo popřel, že se dohodl na lukrativním angažmá se Saúdy

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 12. 2022 16:08
Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo vyvrátil zprávy, že se domluvil na smlouvě v Saúdské Arábii.
Ronaldo v zápase MS 2022 Portugalsko - Uruguay
Ronaldo v zápase MS 2022 Portugalsko - Uruguay | Foto: Reuters

O dohodě pětinásobného držitele Zlatého míče s celkem an-Nasr informoval nedávno deník Marca.

Sedmatřicetiletý Ronaldo před dvěma týdny ukončil nevydařené působení v Manchesteru United, jehož vedení i trenéra Erika ten Haga před odchodem ostře zkritizoval v televizním rozhovoru.

Bývalý hráč Realu Madrid nebo Juventusu se poté měl podle španělského listu domluvit s an-Nasrem na smlouvě na dva a půl roku.

Kontrakt mu měl vynést astronomickou částku 200 milionů eur (4,9 miliardy korun) za sezonu.

Po úterní výhře 6:1 nad Švýcarskem v osmifinále mistrovství světa v Kataru však Ronaldo dohodu popřel. "Ne, není to pravda," řekl podle agentury SID novinářům na stadionu v Lusailu.

Prostřednictvím brazilského žurnalisty také popřál hodně zdraví Pelému. Dvaaosmdesátiletá legenda je hospitalizována v nemocnici se zánětem dýchacích cest.

"Brzy se uzdrav. Přeju vašemu králi všechno nejlepší," vzkázal Ronaldo trojnásobnému mistrovi světa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

ČOV nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na olympijských hrách 2024 v Paříži

Český olympijský výbor (ČOV) nepodporuje účast Rusů a Bělorusů na hrách 2024 v Paříži. Je pro zachování platných sankcí, které by sportovce z těchto zemí o olympiádu připravily.

Zdůraznil to na svém webu v dalším vyjádření k aktuální snaze Mezinárodního olympijského výboru (MOV), který hledá cesty, jak by se někteří jednotlivci z těchto zemí mohli jako neutrální olympijských soutěží zúčastnit. I kdyby se tak stalo, ČOV o bojkotu neuvažuje a rozhodnutí o účasti na hrách chce nechat na jednotlivých sportovcích.

Úvahy MOV vyvolaly ostré reakce z okupované Ukrajiny i dalších zemí, které hovoří o možném bojkotu, pokud by sportovci z Ruska a Běloruska v Paříži startovali. Ani ČOV není těmto plánům nakloněn.

"Český olympijský výbor i nadále podporuje sankce vůči Rusku a Bělorusku, které Mezinárodní olympijský výbor přijal v loňském roce a jež jsou stále platné. Nevidíme důvod je měnit. Ruští a běloruští sportovci na olympijských hrách startovat nemohou," uvedl.

Bojkot ČOV odmítá. Olympijská charta ho zavazuje zajistit účast českých sportovců pod pěti kruhy a navíc nechce opakovat neblahou zkušenost z roku 1984, kdy tehdejší komunističtí politici rozhodli o tom, že se českoslovenští sportovci nezúčastní OH 1984 v Los Angeles.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy