Němci se v závěru zachránili. Remízu se Španělskem vystřelil nováček Füllkrug

27. 11. 2022 21:57
Fotbalisté Německa nevyhráli ani druhý zápas na mistrovství světa v Kataru. Po úvodní prohře s Japonskem 1:2 dnes remizovali se Španělskem 1:1.
Niclas Füllkrug právě vyrovnal zápas se Španělskem.
Niclas Füllkrug právě vyrovnal zápas se Španělskem. | Foto: Reuters

Svěřenci trenéra Hansiho Flicka jsou s jedním bodem ve skupině E poslední. Tým z Pyrenejského poloostrova je v čele se čtyřmi body, Japonsko a Kostarika jsou o bod pozadu.

Obě branky před 68.895 diváky padly po změně stran a postarali se o ně střídající hráči.

Španělsko, které vstoupilo ve středu do turnaje svou historicky nejvyšší výhrou na světovém šampionátu 7:0 nad Kostarikou, poslal do vedení v 62. minutě Álvaro Morata. Za Němce srovnal v 83. minutě Niclas Füllkrug.

Německo neprohrálo na MS se Španělskem čtvrtý z pěti zápasů. Účinkování ve skupině zakončí ve čtvrtek proti Kostarice, kdy zároveň Španělsko vyzve Japonsko.

"Každý fotbalový fanoušek si dnes přišel na své. Týmu patří velká poklona. Udělali jsme teprve první krok, druhý nás čeká proti Kostarice," řekl Flick v rozhovoru pro televizi ZDF.

"V prvním poločase jsme byli lepší, ale po celé utkání nám chyběla větší jistota v tom, že jsme měli na to ublížit Německu víc. Šli do toho naplno. Nebyli jsme schopní kontrolovat zápas," prohlásil španělský kouč Luis Enrique na tiskové konferenci.

První poločas toho moc nenabídl. Už v sedmé minutě mohl Španělsko poslat do vedení Olmo, jenže Neuer jeho střelu z hranice vápna vytáhl na břevno. Kapitán Německa si připsal 18. start na světovém šampionátu, čímž mezi brankáři vyrovnal krajana Seppa Maiera a Brazilce Taffarela. Čtyřnásobní mistři světa skórovali ve 40. minutě zásluhou stopera Rüdigera, trefa však kvůli ofsajdu neplatila.

V 56. minutě španělský gólman Simón špatně rozehrál, ale svou chybu napravil povedeným zákrokem proti Kimmichově ráně. O šest minut později se "La Roja" ujali vedení. Morata se před brankou vložil do přihrávky Alby a na turnaji se prosadil podruhé.

Němci přidali na aktivitě, Musiala však v jasné příležitosti Simóna zblízka neprostřelil. V 83. minutě se dočkali vyrovnání, když se opět zapsal mezi střelce hráč z lavičky. Balon se od Musialy dostal k Füllkrugovi a ten dělovkou na vzdálenější tyč nedal Simónovi šanci. Útočník Brém si ve třetím reprezentačním utkání připsal druhý zásah.

"Od toho je na hřišti. V této bundesligové sezoně vstřelil 10 branek. Odhodlání, s nímž zakončuje, nám dnes pomohlo," konstatoval sedmapadesátiletý Flick.

Německo na MS nevyhrálo čtyři z posledních pěti duelů a podruhé za sebou mu hrozí na šampionátu konec už ve skupině. Flick je ale plný odhodlání. "To, co dnes mužstvo předvedlo, je ohromné. Jsem na něj opravdu hrdý. Potkali jsme dnes špičkový tým, jemuž jsme se vyrovnali. Mentalita hráčů byla mimořádná," uvedl někdejší hráč i kouč Bayernu Mnichov.

Mistrovství světa ve fotbale v Kataru - skupina E (Chúr):

Španělsko - Německo 1:1 (0:0)

Branky: 62. Morata - 83. Fullkrug. Rozhodčí: Makkelie - Steegstra, De Vries - Van Boekel (video, všichni Niz.). ŽK: Busquets - Kehrer, Goretzka, Kimmich. Diváci: 68.895.

Španělsko: Simón - Carvajal, Rodri, Laporte, Alba (82. Balde) - Busquets - Gavi (66. Williams), Pedri - Ferran Torres (54. Morata), Asensio (66. Koke), Olmo. Trenér: Enrique.

Německo: Neuer - Kehrer (70. Klostermann), Süle, Rüdiger, Raum (87. Schlotterbeck) - Goretzka, Kimmich - Gnabry (85. Hofmann), Gündogan (70. Sané), Musiala - Müller (70. Fullkrug). Trenér: Flick.