Nationalelf čeká zápas o všechno. Löw čelí kritice, proti Koreji půjde bez části realizačního týmu

Marek Janoš Marek Janoš
27. 6. 2018 7:15
Trenér Joachim Löw spoléhá v Rusku na jiné hráče, než se kterými před čtyřmi lety získal titul mistrů světa. Proti Koreji se to možná změní.
Marco Reus slaví gól v zápase Německo - Švédsko na MS 2018
Marco Reus slaví gól v zápase Německo - Švédsko na MS 2018 | Foto: Reuters

Kazaň - Německý tým schytal po úvodních dvou zápasech na mistrovství světa velkou kritiku. Čelí jí především trenér Joachim Löw za volbu sestavy.

Ve srovnání s finálovým zápasem před čtyřmi lety postavil Löw proti Švédsku do základní sestavy jen čtyři hráče tehdejšího výběru - brankáře Manuela Neuera, obránce Jerome Boatenga, záložníka Toniho Kroose a útočníka Thomase Müllera. Letos věří jiným hráčům.

Proti Švédsku tak zůstali jen na lavičce hvězdní záložníci Mesut Özil a Sami Khedira. V útoku německá média naopak dráždil Thomas Müller, který spálil řadu šancí.

Po prohře s Mexikem 0:1 zachraňoval "Nationalelf" zápas proti Švédům až v posledních minutách zápasu. Nakonec díky brankám Reuse a Kroose mají Němci osud stále ve svých rukou. V zápase proti Koreji ovšem musí zároveň sledovat i utkání Švédska s Mexikem.

Při shodě bodů ve skupině totiž o postupujícím rozhoduje v první řadě skóre, a to mají po dvou zápasech stejné jako Švédové - 2:2.

"Musíme držet svůj osud pevně v rukou. Našim cílem je rozhodně zvítězit o dvě branky," burcuje svěřence trenér Joachim Löw. Upozorňuje, že jeho tým si musí dát pozor především na rychlé protiútoky Koreje.

"Zápas Švédska s Mexikem budeme bedlivě sledovat, musíme výsledek toho zápasu po celou dobu znát a reagovat," přiznal Löw.

Jisté je, že Němci se budou muset v klíčovém utkání skupiny proti Jižní Koreji obejít bez Sebastiana Rudyho. Osmadvacetiletého defenzivního záložníka Bayernu do hry nepustí zranění v obličeji. Nenastoupí ani Jerome Boateng, který v posledním utkání obdržel červenou.

Löw uvažuje nad postavením Samiho Khediry a Mesuta Özila. "Oba se v tréninku ukázali velmi dobře. Šanci mohou dostat ale i další hráči, kteří ještě nehráli," zůstal tajemný německý trenér.

Navíc se zastal Thomase Müllera. "Má silnou mentalitu, rozhodně se zlepší, uvidíte," řekl Löw.

Jenže podobně jako před čtyřmi lety, také tentokrát německému výběru chybí rozdílový hrotový útočník. O góly se zatím postarali záložníci Reus a Kroos. V Brazílii se dařilo právě Müllerovi, na šampionátu se trefil pětkrát, ale nejde o klasického útočníka. Timo Werner z Lipska zatím předpoklady nenapnil.

Do klíčového utkání proti Koreji navíc půjde Německo bez funkcionářů Ulricha Voigta a Georga Behlaua, kteří před švédskou lavičkou nevhodně slavili vítězný gól Kroose. Navíc dostali pokutu.

Němcům může stačit vítězství o gól. Pro jistotu postupu budou muset ve svém středu nalézt střelce. To se jim dosud nepovedlo.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy