MS ve fotbale • Osmifinále • 16:00

Maroko - Španělsko

Maroko
1:0
0:0, 0:0, 0:0, 3:0
Konec zápasu
Španělsko

Hezké odpoledne, vítejte u on-line přenosu z osmifinálového utkání na mistrovství světa ve fotbale v Kataru mezi Marokem a Španělskem. Zápas začíná v úterý 6. prosince v 16 hodin.

Maročané se na mistrovství světa prezentují parádními výkony. Na úvod uhráli bezbrankový výsledek s obhájcem stříbra Chorvatskem, aby následně ještě více šokovali výhrou 2:0 nad Belgií. Na závěr zvládli i roli favority a zásluhou vítězství 2:1 nad Kanadou dokonce celou skupinu opanovali. Mužstvo z afrického kontinentu si zakládá především na pevné defenzivě, v průběhu inkasovali jediný gól a dali jasně najevo, že to s ním Španělsko nebude mít vůbec jednoduché.

Fotbalisté Španělska zahájili šampionát ve velkém stylu, když rozdrtili Kostariku vysoko 7:0. Následně remizovali 1:1 s hlavním spolufavoritem z Německa, načež selhali a prohráli 1:2 s Japonskem, avšak díky lepšímu skóre oproti Němcům postoupili právě na jejich úkor z druhého místa. V dobrém světle se na turnaji jeví Álvaro Morata, který zatím v každém utkání vstřelil gól.

Maroko

Základní jedenáctka Maroka je bez překvapení.

Španělsko

Poprvé si na turnaji zahraje Marcos Llorente, na pravém bekovi dostává prostor na úkor Carvajala. Překvapivě sedí i Morata.

Fanoušek Maroka v kostýmu lva už je připraven na zápas.

Fanoušek Maroka před osmifinále se Španělskem
Fanoušek Maroka před osmifinále se Španělskem | Foto: Reuters

Také španělští fanoušci už jsou natěšení na osmifinálové utkání.

Španělští fanoušci před osmifinále MS s Marokem
Španělští fanoušci před osmifinále MS s Marokem | Foto: Reuters
1.

Zápas začal.

2.

Od prvních vteřin sledujeme španělskou kombinaci, přesně tak, jak se očekávalo. Přenesení hry k pravé lajně na Torrese skvěle přečetl Nusajr Mazráwí.

3.

Pravý obránce Marcos Llorente hraje první minuty na turnaji. Volil prudkou nahrávku po lajně, s jejímž zpracováním si Ferrán Torres neporadil.

4.

Adresátem polovysokého pasu na hranici šestnáctky byl Gavi. Špičkou pravé kopačky míč posunul pouze ke kopačkám protihráče Hakimího.

5.

Příliš dlouho otálel s míčem Gavi. Rázem byl sám proti třem konkurentům, podle očekávání hrací předmět u nohou neudržel.

6.

Standardku v podobě rohového kopu chtěl vybojovat Marcos Llorente. Sice nastřelil Nusajra Mazráwího, avšak míč se ještě cestou mimo hrací plochu odrazil od jeho pravé nohy.

7.

Směrem dozadu skvěle zapracoval Sergio Busquets. Zakřižoval Sufjána Búfála, jehož čistým skluzem odstavil od balónu.

8.

Není překvapením, že se fanouškům vytrvalá španělská kombinace nelíbí. Z tribun se ozývá hlasitá pískot, což však evropské fotbalisty vůbec nerozptyluje.

9.

Rychlou akci na jeden dotek zastavil už ve svém vápně Sofján Amrábat, jenž si navíc výborně dal před míč tělo a nechal se faulovat Gavim.

10.

Opět na jedničku zapracoval Sofján Amrábat. Tentokráte přečetl pas na Marcose Asensia, načež si pod tlakem pomohl malou domů gólmanovi.

11.

Zajímavý volný přímý kop vybojoval pro Maroko Sufján Búfál. Kličkou do protipohybu překvapil Llorenteho, ten soka podrazil.

12.

Exekuce volného přímého kopu se chopil Ašraf Hakimí. Kulatý nesmysl zajímavě zakroutil přes zeď, aby nakonec prosvištěl těsně nad břevnem.

13.

Hodně odvážná rozehrávka marockého brankáře Jásína Búnúa, jenž se nenechal rozhodit dotírajícím Asensiem a odvážně nahrál středem osamocenému Nájifu Akirdovi.

14.

Rychlý protiútok Španělska úspěchem neskončil. Ferrán Torres na středu viděl volného Gaviho, jemuž při zpracování podjel míč pod levou nohou.

15.

U levé lajny dostal dostatek volného prostoru k centru Nusajr Mazráwí. Proti vysokému centru vystartoval Unai Simón a s přehledem ho schoval do rukavic.

16.

Na malém prostoru Jordi Alba s Pedrim neuspěli. Pokus o narážečku zhatil dobře na špičkách pracující stoper Romain Saïss.

17.

Na jedničku si na své pozici levého beka počínal Nusajr Mazráwí. V souboji tělo na tělo nedal Gavimu žádnou šanci a pro Maroko získal autové vhazování.

18.

Španělé se snaží uspat soupeře dlouho trvající kombinační hrou, ta zatím probíhá kolem poloviny hřiště. Maročané skvěle dostupují.

19.

Na polovině hřiště fauloval Jordi Alba. Nezachytil rychlost Selím Amalláh, pomohl si proto jeho lehkým zatažením za dres.

20.

Nedovolený zákrok i na druhé straně. Proti Sergiu Busquetsovi vystoupil Sofján Amrábat, ve snaze o obranný zákrok však pouze přišlápl soupeřovi pravou nohu.

21.

V obležení dvou protihráčů se k centru procpal Ašraf Hakimí. Adresátem byl hrotový útočník Júsuf Nasírí, Aymeric Laporte protihráče snadno přehlavičkoval.

22.

Standardku od pravé lajny rozehrával Hakím Zíjáš. Míč kroutil směrem do brány, bezprostřední nebezpečí zažehnal Rodri.

23.

Maročtí reprezentanti pokračují v aktivitě. V pádu opět centroval Hakím Zíjáš, blokující Jordi Alba srazil hrací předmět do zámezí.

24.

Velkou rychlost nabral po pravé lajně Ašraf Hakimí. V důležitý okamžik si ovšem posunul míč až příliš před sebe, čehož využil Aymeric Laporte.

25.

Arbitr Rapallini přerušil hru poté, co na trávníku zůstal ležet Sufján Búfál, křídelník při střetu se Sergiem Busquetsem dostal nepříjemný úder do pravého stehna.

26.

Konstruktivní rozehrávka Maročanům nevyšla a Španělé mohli trestat! Po sklepnutí Torrese střílel Gavi do břevna, z dorážky neuspěl ani Torres. Gól by přesto neplatil, protože akci přecházel ofsajd právě Ferrána Torrese.

27.

A další zajímavá španělská akce! Parádní pas za obranu dostal Marco Asensio, jenž střílel nártem z levé strany šestnáctky pouze do boční sítě.

28.

Svěřeni kouče Enriqueho určitě cítí šanci. Opět jsou nastěhovaní na útočné polovině a vyčkávací hrou hledají okénko v defenzivě konkurenta.

29.

K Danimu Olmovi se kousek za velkým vápnem výborně stáhl Romain Saïss, který konkurenta donutil hrát na dlouhou nohu z první přímo do rukavic brankáře.

30.

Do hry nohama byl zapojen i Jásín Búnú. Nevymýšlel žádné složitosti a z první odkopával kulatý nesmysl na útočnou polovinu.

31.

Na trávníku skončil Ferrán Torres po střetu s Nusajrem Mazráwím. Odpískání faulu se však u rozhodčího dožadoval marně.

32.

Navzdory faktu, že byl sám proti třem, tak Júsuf Nasírí udržel míč proti třem a zkoušel přihrávat do středu, Selím Amalláh však v rychlostním souboji s Pedrim neuspěl.

33.

První zákrok zápasu musel vytáhnout Unai Simón! Na ránu Nusajra Mazráwího velmi dobře viděl a nadvakrát získal míč pevně do svého držení.

34.

Ferrán Torres volil v plném sprintu příliš vysoký centr. Útok dobíhal Gavi, který však neměl ve vzdušném souboji s Romainem Saïssem žádnou šanci na úspěch.

35.

Na pravém křídle si Ferrán Torres marně hledal prostor ke střele. Proto zprvu zdánlivě rychlou akci zpomalil zpětným pasem na Laporteho.

36.

Ofenzivní španělské snahy minimálně na pár vteřin přibrzdil Gavi. Přiletěl pozdě do souboje s Azzáedínem Únáhím, místo míče trefil protihráčovu pravou nohu.

37.

Narážečka mezi Rodrim a Marcosem Asensiem vyšla na jedničku. Následoval oblouček za obranu, Nusajr Mazráwí prodloužil míč do rukavic gólmana.

38.

Příliš dlouho si Maroko balónu neužilo. Ašraf Hakimí startoval Júsufa Nasírího, jehož přesprintoval rozběhnutý Pedri.

39.

Kolmice Ašrafa Hakimího na Hakíma Zíjáše měla oči, jenže fotbalista Chelsea jako kdyby neočekával, že se k němu míč dostane a nezvládl zpracování.

40.

Na levé křídlo si sběhl Gavi. S hlavou nahoře volil střílený centr do vnitra šestnáctky, kde Nusajr Mazráwí dlouhým odkopem zažehnal hrozící nebezpečí od Asensia.

41.

V souboji jeden na jednoho bezchybně zahrál Ašraf Hakimí. Tělem odstavil Daniho Olma a pro Maroko získal odkop od brány.

42.

Po faulu na Azzáedína Únáhího si vysloužil ústní varování Gavi. Nejednalo se o ostrý zákrok, avšak mladičký Španěl už takových faulů má dnes na kontě vícero.

43.

Sufján Búfál vpravo vymotal Marcose Llorenteho a pěkným centrem zleva vykouzlil oblouček na stopera Nájifa Akirda, který hlavičkoval těsně nad.

44.

A opět slibná příležitost Maroka! Přetažený centr vracel Hakím Zíjáš do ohně a Aymeric Laporte v poslední chvíli hlavičkoval mimo vápno před číhajícím Júsufem Nasírím.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.

45.+1

Španělsko rozehrávalo premiérový rohový kop střetnutí na krátkou vzdálenost. Gavi posléze vyprodukoval ostrý centr zprava, který proletěl mimo dosah ve vápně přítomných fotbalistů.

45.+2

Konec prvního poločasu.

Úvodní dějství sedmého osmifinálového střetnutí mistrovství světa mezi Marokem a Španělskem branku nepřineslo. Evropané hrají podle očekávání častěji na balónu, avšak jsou to Maročané, kteří jsou nebezpečnějším týmem. Jedinou střelu na bránu vyprodukoval ze střední vzdálenosti Nusajr Mazráwí, Simón si nadvakrát poradil. O chvíli později ještě Hakím Zíjáš zajímavě vracel přetažený centr pod sebe, kde Laporte v poslední chvíli odvrátil míč před číhajícím Júsufem Nasírím.

STATISTIKY PO 1. POLOČASE

Držení míče: 31 % - 69 %

Střely celkem: 3 - 1

Střely na bránu: 1 - 0

Střely mimo bránu: 2 - 1

Zblokované střely: 0 - 0

Rohové kopy: 0 - 1

Ofsajdy: 2 - 1

Fauly: 3 - 10

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

46.

Začal druhý poločas.

47.

Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba kouči nadále věří těm jedenácti hráčům, kteří hrají od úvodních vteřin.

48.

Standardní situaci vybojoval na svou osobu Ferrán Torres. Našlápl po pravé lajně, zezadu ho podrazil Nusajr Mazráwí.

49.

Asensiem centrovaný balón letěl na hranici malého pokutového území, kde hlavičkoval Rodri pouze do protihráče Saïsse.

50.

Pořádně na čas si dával s rozehrávkou španělský gólman Unai Simón, aby nakonec mezi dvěma protihráči přihrál volnému Busquetsovi.

51.

Ofsajd odmávaný a následně i odpískaný Ferránu Torresovi, křídelník dává Gavimu jasně najevo, že nahrávku očekával o něco dříve.

52.

Gavi si šel pro faul a dočkal se ho. Marocký stoper Nájif Akird udělal velkou chybu, že na konkurenta položil levou ruku.

53.

Útočný faul odpískán Jordimu Albovi. Levý obránce vystoupil proti Sofjánu Amrábatovi, jehož zezadu úmyslně podrazil.

54.

Další kouskování hry, tentokráte o poznání blíže brány Maroka. Gavi se zbavil Hakimího, ten si na poslední chvíli pomohl jeho potažením za dres.

55.

Dani Olmo vyzkoušel z velkého úhlu přímou střelu bránu. Balón směřující do středu brány Jásín Búnú vyboxoval mimo velké vápno.

56.

Rychlý marocký protiútok neměl dlouhého trvání. Forvard Júsuf Nasírí obdržel průnikový pas do několikametrového ofsajdu.

57.

Útok po levé lajně africkému celku nevyšel. Hakím Zíjáš nabral solidní rychlost, ovšem jeden na jednoho proti Marcosi Llorentemu neuspěl.

58.

V pádu ještě Gavi dokázal posunout míč na Daniho Olma, jenž pouze nastřelil Hakimího a získal pro Španělsko jenom aut.

59.

Evropané pokračují v kombinační hře. Rodri si rozmyslel pas za obranu a zapojil do hry Llorenteho, ten vracel zpět na Rodriho. Opět se vyčkává.

60.

Oblouček za obranu zkoušel Dani Olmo. Hledal nejspíše Marcose Asensia, tomu chybělo k dosáhnutí na balón zhruba dvacet centimetrů.

61.

V průběhu druhé půle je hodně vidět Gavi, a to hlavně z důvodu, že na sebe získává velké množství faulů. Tentokráte jej nedovoleně zastavil Nájif Akird.

62.

Jordi Alba si dvakrát vyměnil balón s Pedrim, načež vyslal centr do vnitra pokutového území, kde kraloval Romain Saïss.

63.

Trenér Luis Enrique sahá ke dvojitému střídání. Po hodině zápasu končí střetnutí pro Marcose Asensia a Gaviho, nově příchozími hráči jsou Álvaro Morata a Carlos Soler.

64.

Sufjánu Búfálovi se centr zleva vůbec nepovedl. Proti míči vystartoval gólman Unai Simón a nikým neatakovaný ho snadno sebral do náruče.

65.

Útok středem Španělsku nevyšel. Nový muž na trávníku Carlos Soler si narazil s Pedrim, aby následně ztroskotal na bekovi Hakimím.

66.

Sufján Búfál si své odpracoval. Je prvním staženým fotbalistou Maroka, své místo levého křídelníka přenechává Abdemu Ezázúlímu

67.

Po pravé lajně nastartoval Ferrán Torres. Prvního konkurenta se zbavil, avšak Nusajr Mazráwí už byl nad jeho možnosti.

68.

Z poměrně velké vzdálenosti centroval Jordi Alba. Do cestě trajektorie balónu se postavil Sofján Amrábat, Španělsko bude zahrávat rohový kop.

69.

Rozehrávka na krátkou vzdálenost nevyšla. Proti Carlosi Solerovi vystoupil Nusajr Mazráwí, následoval pas dozadu na Laporteho.

70.

Po levé straně se do pokutového území procpal Álvaro Morata. Až k zakončení se neprobil, ukázkovým skluzem konkurenta zastavil stoper Nájif Akird.

71.

Carlos Soler si rozmyslel nákop za obranu. Místo toho nahrával po levé ruce Llorentemu, španělská kombinace trvá už přes minutu.

72.

Španělský protiútok vedl Ferrán Torres. V souboji jeden na jednoho neuspěl, ztroskotal na skluzujícím Abdem Ezázúlím.

73.

Příliš pozdě se Álvaro Morata vrátil z ofsajdové pozice, pomezní rozhodčí správně zvedl praporek nad hlavu. Hrát bude opět Maroko.

74.

Maročané kopírují pohyb soupeře a bez větších protestů jej nechávají kombinovat. Fyzické síly odcházejí, to je jasné.

75.

Kousek za velkým vápnem chtěl standardku vybojovat Pedri. Arbitr Rapallini měl situaci před sebou, zákrok Sofjána Amrábata posoudil jako povolený.

76.

Španělsko potřetí vystřídalo. Ze hry odešel poměrně aktivní Ferrán Torres, čerstvou krví je talentovaný Nico Williams. Jeho bratr Iñaki v Kataru reprezentoval Ghanu.

77.

První žlutou kartu střetnutí obdržel stoper Španělska Aymeric Laporte. Pozdě dostoupil k Júsufovi Nasírímu, jemuž zezadu bolestivě přišlápl pravý kotník.

78.

Střílený centr Jordiho Alby odvrátil Selím Amalláh pouze k nohám Daniho Olma, jehož rána prosvištěla vysoko nad břevnem.

79.

Nico Williams vymyslel zajímavý centr od pravé lajny na přední tyč. Těsně před Danim Olmem zabránil gólové příležitosti Nájif Akird.

80.

Júsuf Nasírí pod tlakem jenom posouval za sebe na Aymerica Laporteho. Podle všeho budeme sledovat další trpělivou kombinaci Španělska.

81.

Rohový kop vybojoval Nico Williams. Pod tlakem nastřelil Saïsse, nicméně míč se ještě otřel o jeho pravou nohu, což ovšem pomezní nezpozoroval a ponechal míč Španělům.

82.

Walid Regragui volí hned trojnásobnou změnu. Závěr zápasu se obejde bez Selíma AmalláhaJúsufa NasíríhoNusajra Mazráwího, do hry naskočili Abdalhamíd SábíríWalíd ŠeddíraJahija al-Idrísí.

83.

Maroko bude muset znovu střídat, a to je velká komplikace. Pravé tříslo si při obranném zákroku poranil Nájif Akird a dává jasně najevo, že změna bude nevyhnutelná.

84.

Na trávníku pokračuje ošetření marockého stopera. Mezitím se na střídačce připravuje náhradník.

85.

Džawád al-Jámiq je tím, kdo nahrazuje dnes skvěle hrajícího Nájifa Akirda. Jeho zastoupení nebude vůbec jednoduchým úkolem.

86.

Po pravé lajně nastartoval Hakím Zíjáš. Polovysokým centrem hledal Abdeho Ezázúlího, ten zakončoval z otočky přímo do Simóna.

87.

Na druhé straně zahrozil Nico Williams. Z pravého křídla si chtěl sběhnout až do pokutového území, v čemž mu zdárně zabránil Sofján Amrábat.

88.

Narážečka mezi Azzáedínem Únáhím a Ašrafem Hakimím měla oči, jenže zpětná nahrávka byla příliš prudká, takže Simón bude odkopávat.

89.

Álvaro Morata naznačil střelu, aby nakonec ještě přihrál pod sebe Nicu Williamsovi, jehož pokus úspěšně zblokoval Sofján Amrábat.

90.

Žlutému trestu neunikl Romain Saïss. Po odpískaném faulu Únáhímu si neodpustil jízlivou poznámku směrem k rozhodnutí arbitra.

90.+1

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.

90.+2

Přetažený centr si našel nikým neatakovaný Álvaro Morata. V mírném záklonu ovšem hlavičkoval mimo tři tyče.

90.+3

Závar v pokutovém území Španělska vítězným gólem Maroka neskončil. Ještě před zakončením byl odpískán útočný faul Abdemu Ezázúlímu.

90.+4

Útok po pravé lajně Španělsku nevyšel. Nico Williams si věřil na Ašrafa Hakimího, který špičkou levé nohy posunul míč do zámezí.

90.+5

Volný přímý kop z levé strany rozehrával Dani Olmo. Střílený centr směřoval do brány, Jásín Búnú vytěsnil míč na rohový kop.

90.+6

Konec druhého poločasu.

Mistrovství světa v Kataru uvidí druhé prodloužení, které obstará zápas Maroka se Španělskem. Diváci čekali celou základní hrací dobu na gól marně. Více na balónu byli dle očekávání Španělé, ale nebylo jim to nic platné. Nebezpečnější šance si vytvořili Maročané, v největší šanci Nájif Akird hlavičkoval nad břevno

91.

Začalo první prodloužení.

92.

Hakím Zíjáš vyzkoušel nákop za obranu, jehož adresátem byl Walíd Šeddíra, jemuž ovšem nevyšlo zpracování, takže hraje Aymeric Laporte.

93.

Rodri měl co dělat, aby udržel balón ve hře. Maroko se prvního rohového kopu zatím nedočká, stoper zvládl nahrát Simónovi.

94.

Hakím Zíjáš očekával odpískání faulu na jeho osobu, k němuž nedošlo, arbitr Rapallini naopak odpískal nedovolený zákrok marockému křídelníkovi.

95.

Walíd Šeddíra postupoval sám na bránu. Dvojice stoperů ho dostihla a útočník vůbec nezakončil. I kdyby vstřelil gól, tak nebude platit pro ofsajd.

96.

Španělé už zase převzali kontrolu nad situací a kontrolují balón na útočné polovině. Nico Williams se neprocpal přes Hakimího.

97.

A znovu Nico Williams, jenž si znovu věřil na Ašrafa Hakimího, ovšem ani v tomto případě na beka PSG nevyzrál.

98.

Španělská reprezentace eviduje dvě změny. Utkání končí v průběhu prodloužení pro Jordiho Albu a Daniho Olma, pomoci k vítěznému gólu budou chtít fotbalisté Barcelony Alejandro Balde s Ansu Fatim.

99.

Aymeric Laporte hledal dlouhým nákopem nového muže na trávníku, a sice Ansu Fatiho, Sofján Amrábat odhlavičkoval balón do zámezí.

100.

Pedri pěkným pasem vysunul do vápna Álvara Moratu, jenž z úhlu nestřílel a volil zajímavý oblouček, Nico Williams se přes Azzáedína Únáhího ke střele nedostal.

101.

Poprvé o sobě dal vědět i druhý střídající hráč z před pár okamžiků Alejandro Balde, tvrdou ránu levým nártem zblokoval Romain Saïss na roh.

102.

Útočný faul odpískán Abdemu Ezázúlím, v souboji s posledním bránícím Aymericem Laportem si viditelně pomohl levou rukou.

103.

Nedorozumění mezi Jásínem Búnúem a Azzáedínem Únáhím soupeř nepotrestal, středopolař hlavičkou naslepo poslal míč ke spoluhráči Saïssovi.

104.

Největší příležitost zápasu spálil Walíd Šeddíra! Ve vápně se dostal ke střele levačkou z dobré pozice, střelu placírkou po zemi Simón zastavil pravou nohou.

105.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního prodloužení jednu minutu.

105.+1

V závěru prvního poločasu prodloužení kopali Španělé roh. Centroval Carlos Soler, brankář Jásín Búnú vyběhl a míč vyrazil mimo velké vápno.

105.+2

Konec prvního prodloužení.

106.

Začalo druhé prodloužení.

107.

Pedri hledal dlouhým pasem po levé lajně Alejandra Baldeho. Levý obránce zabral, přesto hrací předmět ve vymezeném prostoru nestihl.

108.

Pod tlakem Ašraf Hakimí volil dlouhý odkop až k brankáři Simónovi, který bez problémů nahrál na krátkou vzdálenost Rodrimu.

109.

Zkušeně si počínal Ansu Fati. Nevrhal se do předem ztraceného souboji proti třem, místo toho nastřelil nejbližšího soka a získal aut.

110.

Přenesení hry doleva nevyšlo. Alejandro Balde čekal na balón příliš staticky, ještě před ním odvracel nebezpečí Sofján Amrábat.

111.

Po odkopu do zámezí se na trávník posadil Romain Saïss. Jedná se o problém s levým stehenním svalem, zřejmě se bude muset sbírat.

112.

Maročané se brání španělskému tlaku v deseti. Nico Williams centroval z pravé strany, ve vzduchu kraloval obránce Džawád al-Jámiq.

113.

Na levou stranu šestnáctky dostal balón Alejandro Balde. Z voleje sklepával pod sebe, těsně před Moratu zažehnal hrozbu inkasovaného gólu Ašraf Hakimí.

114.

Fotbalisté ve světle modrých dresech kombinují na útočné polovině. Oblouček za obranu vyzkoušel Aymeric Laporte, Álvaro Morata na míč čekal marně.

115.

Walíd Šeddíra byl viditelně rychlejší než Rodri, jenže příliš dlouho přemýšlel, nechal se dostihnout a ve finále vůbec nezakončil.

116.

Z velké vzdálenosti vypálil Pedri. Jásín Búnú mohl zůstat ledově klidný, hrací předmět totiž vyletěl vysoko nad bránu.

117.

Slibný protiútok Španělska táhl Álvaro Morata. V klíčovou chvíli volil příliš prudkou nahrávku na Ansu Fatiho, ten neměl žádnou šanci na míč dosáhnout.

118.

Zprava centroval Nico Williams. Jásín Búnú na míč nedosáhl, za jeho zády připravený Ašraf Hakimí odvrátil balón na roh.

119.

Pablo Sarabia nejspíše přichází do hry hlavně z důvodu blížícího se penaltového rozstřelu, penaltu si určitě nekopne stažený Nico Williams.

120.

Penaltový rozstřel bude v roli diváka sledovat rovněž Azzáedín Únáhí, exekutorem naopak nejspíše bude nově příchozí Badr Bánún.

120.

Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec druhého prodloužení tři minuty.

120.+1

Středopolař Sergio Busquets se dostal k zakončení levačkou z hranice šestnáctky. Dvojici bránících protihráčů nepropálil.

120.+2

Sarabiův centr prodloužil Carlos Soler. Marocký obránce Džawád al-Jámiq odpálil kulatý nesmysl do bezpečí za cenu rohového kopu.

120.+3

Vítězný a postupový gól měl na kopačce Pablo Sarabia. Na přetažený centr nabíhal úplně osamocený, křižnou ránou orazítkoval pouze pravou tyčku!

120.+4

Konec druhého prodloužení.

Ani prodloužení gól nepřineslo, rozhodne se tedy v penaltách. Oba celky si v nastavené půlhodinovce vypracovaly jednu velkou příležitost. Nejprve střelu placírkou Šeddíry vyrazil Simón pravou nohou, na druhé straně v nastaveném čase druhého prodloužení napálil Pablo Sarabia z bezprostřední blízkosti pravou tyčku. 

Penalty začínají, jako první bude kopat Maroko.

Maroko

Jako první se k exekuci penalty postavil Abdalhamíd Sábírí. Zakončoval po své pravé ruce, což se ukázalo býti dobrou volbou, Simón si vybral opačnou stranu.

Španělsko

Za Španěly si vzal první penaltu na starost Pablo Sarabia. Přišel do hry hlavně na penaltu, přesto spálil tutovku. A neuspěl, prudkou ránu napálil do levé tyče!

Maroko

Bylo jasné, že na penaltu půjde i Hakím Zíjáš. Poradil si suverénně, když balón napálil do středu brány, Simón skákal doleva.

Španělsko

Carlos Soler potřeboval dát, jinak by na tom Španělsko bylo už hodně špatně. Jenže ani on neuspěl, střelu k levé tyči Jásín Búnú očekával a míč udržel před brankovou čárou!

Maroko

Badr Bánún mohl Maroko výrazně přiblížit postupu do čtvrtfinále. Jenže selhal, mizerně kopnutou penaltu po své levé ruce Simón pokryl.

Španělsko

Španělský kapitán Sergio Busquets také selhal! Volil pomalý rozběhl, střílel doleva a Jásín Búnú si opět vybral správnou stranu a zasáhl. Maroko může ve čtvrté sérii rozhodnout!

Maroko

No tak to byla paráda! AŠRAF HAKIMÍ naprosto bez nervů zvolil zakončení à la panenka a balón se zatřepetal v síti, protože Unai Simón spadl doprava. Maroko je ve čtvrtfinále!

Senzace je na světě, marocká pohádka pokračuje. Mužstvo z afrického kontinentu dovedlo utkání se Španělskem až do penaltového rozstřelu, kde se stal hrdinou gólman Jásín Búnú.

Luis Enrique před utkáním prohlašoval, že jeho svěřenci dostali trénování penalt za domácí úkol. Při exekuci tomu ovšem nic nenasvědčovalo, protože na skvělého Jásína Búnúa nevyzrál ani jeden ze tří exekutorů, zatímco za Maroko neuspěl pouze Bánún a ve čtvrté sérii ukončil střetnutí panenkovskou penaltou Ašraf Hakimí.

Svěřenci kouče Regraguie slaví historický postup do čtvrtfinále, v němž se utkají s vítězem utkání Portugalsko - Švýcarsko.

STATISTIKY ZÁPASU

Držení míče: 23 % - 77 %

Střely celkem: 6 - 14

Střely na bránu: 3 - 2

Střely mimo bránu: 3 - 6

Zblokované střely: 0 - 6

Rohové kopy: 0 - 8

Ofsajdy: 5 - 4

Fauly: 15 - 14

Žluté karty: 1 - 1

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy