MS v Rusku viděla půlka světové populace. Největší nárůst mají Afrika a Blízký východ

ČTK ČTK
23. 12. 2018 9:55
Alespoň část letošního mistrovství světa ve fotbale v Rusku vidělo na televizních obrazovkách více než tři a půl miliardy lidí. To je více než polovina světové populace starší čtyř let. Ve srovnání s předchozím šampionátem v Brazílii to představuje nárůst o 2,2 procenta. Údaje o sledovanosti zveřejnila Mezinárodní fotbalová federace FIFA.
Alespoň část MS v Rusku vidělo na obrazovkách více než tři a půl miliardy lidí.
Alespoň část MS v Rusku vidělo na obrazovkách více než tři a půl miliardy lidí. | Foto: Reuters

Signál z Ruska mířil do všech zemí světa. Doma světový fotbal vidělo 3,3 miliardy diváků, dalších více než tři sta milionů ho sledovalo v barech a při veřejných produkcích. Déle než půlhodiny vydrželo u obrazovek 2,5 miliardy diváků, což je oproti Brazílii zvýšení o 27 procent. Největší pozornosti se těšilo finále mezi Francií a Chorvatskem, které přilákalo k obrazovkám 1,12 miliardy diváků.

Nejvíc vzrostla sledovanost v Africe a na Blízkém východě, kde přibylo 66 procent diváků. Asie naopak zaznamenala pokles o sedm procent. Například v Číně, jejíž tým se na MS nekvalifikoval, zajímal šampionát jen 18 procent obyvatel. V Evropě vidělo alespoň kousek turnaje 86 procent, v Jižní Americe dokonce 96 procent populace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

K souostroví Tonga míří loď, která opraví jeho jediný komunikační kabel se zbytkem světa

K tichomořskému souostroví Tonga, které zdevastoval výbuch sopky a vlna tsunami, míří speciální loď, aby obnovila životně důležitý komunikační kabel spojující ostrovy se zbytkem světa. Loď má na místo dorazit v neděli, informovala agentura Reuters.

Loď odplula 20. ledna z Port Moresby na Papui Nové Guineji vzdáleného 5000 kilometrů. Komplikované opravy podmořského kabelu potrvají podle předpokladů několik týdnů.

"Pokud erupce sopky nebo tsunami zasypaly kabel nánosy z mořského dna nebo svahu podmořské hory, může být velmi těžké ho najít nebo vyzvednout," řekl agentuře Reuters Jonathan Brewer, telekomunikační inženýr společnosti Telco2 limited.

Poruchy na 436 aktivních podmořských kabelech na světě jsou běžné a obvykle je možné většinu dat, která jimi proudí, přesměrovat přes jiný kabel, než je závada odstraněna. Ale 105.000 obyvatel souostroví Tonga je závislých jen na jediném kabelu, který je tam natažený z 800 kilometrů vzdáleného Fidži.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy