Buffon, Hamšík, Robben a spol. Tohle je jedenáctka hvězd, které budou na mistrovství světa chybět

František Typovský František Typovský
16. 11. 2017 12:41
Tohle mužstvo by příští rok na fotbalovém mistrovství světa v Rusku patřilo mezi favority. Jenže se na něm neobjeví. A nebudou na něm hrát ani jednotliví jeho členové. Poskládali jsme jedenáctku hvězd, které na fotbalovém svátku budou chybět, neboť se na něj se svými reprezentacemi vůbec neprobojovaly. Byl by to exkluzivní výběr...
Euro 2016, Maďarsko-Rakousko: David Alaba
Euro 2016, Maďarsko-Rakousko: David Alaba | Foto: Reuters

David Alaba

Obrannou řadu uzavírá syn filipínské matky a nigerijského otce, jenž už od mládežnických výběru reprezentuje Rakousko. Dokonce drží jeden rekord v tamním národním týmu - stal se nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za seniorský výběr (ve věku 17 let). 

Obránce mnichovského Bayernu dovedl svůj tým na loňské Euro do Francie, kde však Rakušané zůstali daleko za očekáváním a uhráli pouze jeden bod. V kvalifikaci pak navázali na nevýrazné výkony z evropského šampionátu a skončili až čtvrtí za Walesem, Irskem a Srbskem.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Další zprávy