Buffon, Hamšík, Robben a spol. Tohle je jedenáctka hvězd, které budou na mistrovství světa chybět

František Typovský František Typovský
16. 11. 2017 12:41
Tohle mužstvo by příští rok na fotbalovém mistrovství světa v Rusku patřilo mezi favority. Jenže se na něm neobjeví. A nebudou na něm hrát ani jednotliví jeho členové. Poskládali jsme jedenáctku hvězd, které na fotbalovém svátku budou chybět, neboť se na něj se svými reprezentacemi vůbec neprobojovaly. Byl by to exkluzivní výběr...
Euro 2016, Maďarsko-Rakousko: David Alaba
Euro 2016, Maďarsko-Rakousko: David Alaba | Foto: Reuters

David Alaba

Obrannou řadu uzavírá syn filipínské matky a nigerijského otce, jenž už od mládežnických výběru reprezentuje Rakousko. Dokonce drží jeden rekord v tamním národním týmu - stal se nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za seniorský výběr (ve věku 17 let). 

Obránce mnichovského Bayernu dovedl svůj tým na loňské Euro do Francie, kde však Rakušané zůstali daleko za očekáváním a uhráli pouze jeden bod. V kvalifikaci pak navázali na nevýrazné výkony z evropského šampionátu a skončili až čtvrtí za Walesem, Irskem a Srbskem.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy