"Modli se, abych si tě nenašel." Boxerský šampion vyhrožoval Messimu, pak se omluvil

Sport Sport
1. 12. 2022 17:30
Lionel Messi už se pěstí mexického boxera Saúla "Canela" Álvareze bát nemusí. Mistr světa ve čtyřech různých váhových kategoriích se hvězdě Argentiny omluvil za to, že mu vyhrožoval po utkání reprezentací obou zemí na fotbalovém šampionátu v Kataru.
Saúl "Canelo" Álvarez v ringu s mexickou vlajkou
Saúl "Canelo" Álvarez v ringu s mexickou vlajkou | Foto: Reuters

Slavného rohovníka naštvalo, že hvězdný Argentinec po utkání kopl do mexického dresu. Ukázaly to záběry z kabiny Jihoameričanů, na nichž oslavovali vítězství 2:0. 

"Viděli jste, chlapi, jak Messi vytřel naším dresem a vlajkou podlahu? Radši by se měl modlit, abych si ho nenašel," vzkázal Álvarez. "Stejně jako já respektuju Argentinu, musí on respektovat Mexiko," doplnil výhrůžně.

Messiho se ovšem zastal další hvězdný fotbalista Argentiny Sergio Agüero. "Pane Canelo, nevyvolávejte problémy, určitě nevíte nic o fotbale a o tom, co se děje v šatně," odpověděl někdejší útočník Atlétika Madrid a Manchesteru City, jenž před rokem coby hráč Barcelony ukončil kvůli problémům se srdcem kariéru.

"Propocená trika leží po zápase na podlaze, a když se podíváte pořádně, sundává si kopačku a přitom nechtěně zasáhne dres," poučil Agüero mexického ranaře.

Vysvětlení nakonec akceptoval i Álvarez a Messimu se omluvil. "Nechal jsem se unést vášní a láskou, kterou cítím ke své vlasti, a to, co jsem řekl, bylo mimo. Proto se omlouvám Messimu i Argentincům," napsal na Twitteru.

Messi si z výhrůžek těžkou hlavu nedělal. "Vím, že to komentoval, ale bylo to jen nedorozumění. Kdo mě zná, ví, že respektuju každého," řekl sedminásobný držitel Zlatého míče.

Argentinského kapitána se zastal i jeho mexický protějšek Andrés Guardado. Samotný zápas prohráli fotbalisté ze země Aztéků 0:2, následná výhra 2:1 nad Saúdskou Arábií už jim k postupu ze skupiny nestačila.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 19 minutami

Čína přiznala, že balón nad Latinskou Amerikou je rovněž její

Čína přiznala, že balón, který byl pozorován nad Latinskou Amerikou a Karibikem, je její - stejně jako balón sestřelený v sobotu Spojenými státy. Peking dodal, že se do oblasti dostal nedopatřením a jeho využití je civilní, informovala britská stanice BBC. Létající objekt podobný balónu objevila ve svém vzdušném prostoru v pátek Kolumbie.

Kolumbie uvedla, že objekt nepovažuje za hrozbu pro národní bezpečnost a že jej sledovala do doby, než opustil její vzdušný prostor. Balón, který se vznášel nad Latinskou Amerikou, se podle mluvčí čínského ministerstva zahraničí Mao Ning odchýlil od své původní trasy. Důvodem podle ní byla jeho "omezená řiditelnost" a povětrnostní podmínky.

"Čína je zodpovědná země a vždy přísně dodržovala mezinárodní právo a informovala všechny zúčastněné strany a řádně s nimi jednala, aniž by představovala hrozbu pro jakoukoli zemi," dodala mluvčí.

Podle Washingtonu byl balón, který se vznášel minulý týden nad USA, vybavený špionážní technikou. USA v sobotu přistoupily k jeho sestřelení nad Atlantským oceánem.

Čína obvinění ze špionáže popírá a o obou balónech tvrdí, že se jednalo o civilní objekty používané k účelům meteorologického výzkumu. Incident vedl k diplomatické roztržce mezi Spojenými státy a Čínou a americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli němu odložil plánovanou návštěvu Pekingu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy