Messi se neprosadil, Argentina v boji o MS nečekaně ztratila doma body s Paraguayí

13. 11. 2020 8:40
Fotbalisté Argentiny vedení kapitánem Lionelem Messim ztratili v kvalifikaci o světový šampionát doma body s Paraguayí po remíze 1:1.
Lionel Messi v obklíčení obránců Paraguaye
Lionel Messi v obklíčení obránců Paraguaye | Foto: Reuters

Argentina neprohrála ani desátý zápas v řadě a po třech kolech jihoamerické kvalifikace vede neúplnou tabulku se sedmi body. Naposledy podlehla loni v červenci s Brazílií.

Ve čtvrtek v Buenos Aires ale od 21. minuty ztrácela poté, co Ángel Romero proměnil penaltu. Ještě do pauzy vyrovnal po rohu Nicolás González.

V 58. minutě sice dostal míč do branky Messi, ale radost sebral argentinským fotbalistům videorozhodčí. Kouč Lionel Scaloni měl zlost. "Myslím, že musí existovat způsob, jak sjednotit témata VAR. Nemluvím o dobré nebo špatné víře, ale o sjednocení kritérií," řekl.

Navíc přišli domácí o záložníka Ezequiela Palaciose, jenž skončil v nemocnici po střetu s Romerovým kolenem a podle argentinského svazu má poraněnou páteř. Záložníkovi Leverkusenu hrozí dlouhá pauza.