Maradona ukazoval po vítězné brance prostředníčky na všechny strany, po zápase ho museli odnést

Sport Sport
Aktualizováno 27. 6. 2018 6:42
Diego Maradona na sebe během zápasu Argentiny s Nigérií opět upozornil, a ne v dobrém. Přímo na stadionu ukazoval po vítězné brance urážlivá gesta.
Diego Maradona ukazuje prostředníčky v zápase s Nigérií
Diego Maradona ukazuje prostředníčky v zápase s Nigérií | Foto: ČTK

Petrohrad - Pořádný skandál má na svém kontě legendární argentinský fotbalista a nyní VIP fanoušek mistrovství světa Diego Armando Maradona. 

Při sledování úterního klíčového zápasu základní skupiny, v němž Argentina nakonec porazila Nigérii 2:1, totiž vítězný gól Marcuse Roja slavil divokým máváním vztyčenými prostředníčky. 

Na inkriminovaný moment, který následně pobouřil fanoušky nejen u televizních obrazovek, ale i na sociálních sítích, se můžete podívat zde: 

Maradona, který se během zápasu ocitl v hledáčku kamer velmi často, během utkání střídal velmi emotivní pasáže s okamžiky naprosté letargie, kdy seděl zcela zhroucený ve svém křesle. 

Po závěrečném hvizdu se navíc sedmapadesátiletý bývalý fotbalista zhroutil a do salónku dokonce musel být z tribuny petrohradského stadionu odnesen.

Podle informací ESPN Latin America a některých další zámořských médií byl pak následně místními lékaři ošetřován s podezřením na infarkt a měl dokonce zamířit do nemocnice. 

Tuto zvěst ovšem Maradona ve středu ráno na oficiálním Instagramu popřel s tím, že sice byl ošetřován, ale bylo to kvůli bolavému krku. "Lékař mi o poločase doporučil, abych ze zápasu odešel, ale jak bych mohl odejít z takového utkání?" uvedl Maradona na sociální síti. 

FIFA zatím neuvedla, zdali se Maradonovými zdviženými prostředníčky bude zabývat.

V průběhu turnaje už ale potrestala třeba mexické fanoušky za homofobní skandování během zápasu, a disciplinární řízení běží také s německými funkcionáři, kteří slavili vítězný gól Toniho Kroose přímo před švédskou lavičkou. 

Trestáni už byli také argentinští fanoušci, kteří neunesli porážku 0:3 s Chorvatskem v předchozím utkání. Také oni skandovali homofobní hesla, házeli předměty na trávník a po zápase dokonce napadali chorvatské fanoušky. Argentinský svaz za ně musel zaplatit pokutu 2,4 milionu korun. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Policisté v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po demonstraci proti rasové nespravedlnosti

Policejní těžkooděnci v Paříži zasáhli slzným plynem proti demonstrantům, kteří začali páchat výtržnosti po poklidné, ale nepovolené demonstraci proti násilí bezpečnostních složek a rasové nespravedlnosti. Napsala to agentura AP poté, co se u jednoho z pařížských soudů sešly tisíce lidí v reakci na vlnu protestů v USA. Úřady předtím manifestaci zakázaly, protože kvůli epidemii covidu-19 ve Francii stále nejsou povolené akce o více než deseti lidech.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Květnová nehoda dopravního letadla v Pákistánu má další oběť, zraněním v nemocnici podlehla dvanáctiletá dívka

Květnová nehoda dopravního letadla Airbus A-320 v pákistánském velkoměstě Karáčí má další oběť. Tou je dvanáctiletá dívka, která spolu s dalšími třemi lidmi utrpěla zranění na zemi při zřícení letadla na hustě osídlenou čtvrť v blízkosti letiště. Dívka v pondělí následkům zranění podlehla.

Při pádu letadla zahynulo 97 cestujících a členů posádky, dva pasažéři nehodu přežili. Airbus narazil do několika domů ve čtvrti Model Colony blízko letiště, čtyři její obyvatelé utrpěli zranění, mezi nimi i dvanáctiletá dívka, která v pondělí zemřela na následky popálenin. Další tři zranění jsou stále hospitalizovaní. Letadlo při svém pádu zničilo nebo poškodilo nejméně 18 domů.

před 8 hodinami

Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda, vyhlásilo druhý nejvyšší stupeň ochrany ve svém sídle

Zdroj: ČTK
Další zprávy