Maradona ukazoval po vítězné brance prostředníčky na všechny strany, po zápase ho museli odnést

Sport Sport
Aktualizováno 27. 6. 2018 6:42
Diego Maradona na sebe během zápasu Argentiny s Nigérií opět upozornil, a ne v dobrém. Přímo na stadionu ukazoval po vítězné brance urážlivá gesta.
Diego Maradona ukazuje prostředníčky v zápase s Nigérií
Diego Maradona ukazuje prostředníčky v zápase s Nigérií | Foto: ČTK

Petrohrad - Pořádný skandál má na svém kontě legendární argentinský fotbalista a nyní VIP fanoušek mistrovství světa Diego Armando Maradona. 

Při sledování úterního klíčového zápasu základní skupiny, v němž Argentina nakonec porazila Nigérii 2:1, totiž vítězný gól Marcuse Roja slavil divokým máváním vztyčenými prostředníčky. 

Na inkriminovaný moment, který následně pobouřil fanoušky nejen u televizních obrazovek, ale i na sociálních sítích, se můžete podívat zde: 

Maradona, který se během zápasu ocitl v hledáčku kamer velmi často, během utkání střídal velmi emotivní pasáže s okamžiky naprosté letargie, kdy seděl zcela zhroucený ve svém křesle. 

Po závěrečném hvizdu se navíc sedmapadesátiletý bývalý fotbalista zhroutil a do salónku dokonce musel být z tribuny petrohradského stadionu odnesen.

Podle informací ESPN Latin America a některých další zámořských médií byl pak následně místními lékaři ošetřován s podezřením na infarkt a měl dokonce zamířit do nemocnice. 

Tuto zvěst ovšem Maradona ve středu ráno na oficiálním Instagramu popřel s tím, že sice byl ošetřován, ale bylo to kvůli bolavému krku. "Lékař mi o poločase doporučil, abych ze zápasu odešel, ale jak bych mohl odejít z takového utkání?" uvedl Maradona na sociální síti. 

FIFA zatím neuvedla, zdali se Maradonovými zdviženými prostředníčky bude zabývat.

V průběhu turnaje už ale potrestala třeba mexické fanoušky za homofobní skandování během zápasu, a disciplinární řízení běží také s německými funkcionáři, kteří slavili vítězný gól Toniho Kroose přímo před švédskou lavičkou. 

Trestáni už byli také argentinští fanoušci, kteří neunesli porážku 0:3 s Chorvatskem v předchozím utkání. Také oni skandovali homofobní hesla, házeli předměty na trávník a po zápase dokonce napadali chorvatské fanoušky. Argentinský svaz za ně musel zaplatit pokutu 2,4 milionu korun. 

 

Právě se děje

před 35 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy