"Je kouzelný, úžasný hráč." Ronaldo chválí rivala Messiho, nafotili spolu reklamu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
22. 11. 2022 9:17
Víc než jednu dekádu to bylo hlavní téma světového fotbalu. Je lepší fotbalista Cristiano Ronaldo, nebo Lionel Messi? O vzájemné rivalitě média popsala stohy stránek. Na jejich dost možná posledním světovém šampionátu je zřejmě všechno jinak. Sedmatřicetiletý Portugalec totiž v nedávném rozhovoru vychválil o dva roky mladšího Argentince.
Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.
Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. | Foto: Reuters

Kdybychom měli měřit velikost jejich fotbalového umění na počtu vyhraných Zlatých míčů pro nejlepší "kopáče", vedl by Messi 7:5. Ronaldo zase se dvěma kluby vyhrál pět ročníků Ligy mistrů, zatímco jeho argentinský konkurent jen čtyři a všechny s Barcelonou.

"Ronaldo je posedlý tím, aby byl lepší než Messi," prohlásil před pár lety Ryan Giggs, někdejší spoluhráč portugalského kanonýra v Manchesteru United. 

Čím starší ale oba velikáni světového fotbalu jsou, tím srdečněji o sobě mluví a jejich vzájemná rivalita ochabuje. 

Před mistrovstvím světa v Kataru dokonce nafotili reklamu pro módní značku Louis Vuitton, na které spolu sedí u partie šachů. 

"Je to kampaň, kterou jsem chtěl dělat, na kterou jsem čekal opravdu dlouhou dobu. Jedu na páté mistrovství světa a jsem na to hrdý," okomentoval reklamu Ronaldo. 

Ctí mu prý bylo podílet se na projektu právě s Messim. "On je úžasný hráč, kouzelný, absolutně top. Potkáváme se už 16 let, mám s ním opravdu dobrý vztah," nechal se slyšet Ronaldo v nedávném třaskavém televizním interview s Piersem Morganem.

Ten se ho kromě působení v Manchesteru United vyptával i na vztah s argentinskou hrající legendou.

"Nemůžu říct, že jsme přátelé v tom smyslu, že bychom se doma navštěvovali nebo si často volali. Ale je to kluk, ke kterému chovám velký respekt, takový, s jakým mluví on o mně," odpověděl mu Ronaldo.

Oba se často potkávají na galavečerech pro nejlepší hráče sezony a při čekání, kdo z nich si vyzvedne Zlatý míč, mají dost času si popovídat. A když ne sami fotbalisté, tak alespoň jejich partnerky.

"Má žena je původem z Argentiny, takže si s jeho manželkou dobře rozumí a mluví o sobě s respektem. Nemám nic, co bych proti němu řekl. Je to skvělý chlap, který dělá pro fotbal všechno," dodal Portugalec.

Oba start na mistrovství světa v Kataru teprve čeká. Argentinci hrají v úterý první duel od 11 hodin proti Saúdské Arábii, Portugalci zahajují ve čtvrtek od 17 hodin proti Ghaně. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Americká prokuratura viní zakladatele burzy FTX z uplácení čínských úředníků

Americká prokuratura dnes vznesla nové obvinění vůči zakladateli zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX. Sam Bankman-Fried podle ní uplácením čínských úředníků porušil americký zákon proti korupčním praktikám v zahraničí (FCPA). Informovala o tom agentura Reuters.

Prokurátoři tvrdí, že Bankman-Fried nařídil poskytnutí kryptoměn v hodnotě nejméně 40 milionů dolarů (zhruba 874 milionů Kč) ve prospěch úředníků čínské vlády. Pomocí tohoto úplatku chtěl podle prokurátorů dosáhnout uvolnění účtů patřících jeho investičnímu fondu Alameda Research, které čínské úřady zmrazily. Na těchto účtech byly kryptoměny v hodnotě přes miliardu dolarů.

Převod první části úplatku se podle prokurátorů uskutečnil kolem listopadu 2021 z hlavního obchodního účtu fondu Alameda do soukromé kryptoměnové peněženky a zmrazené účty byly následně uvolněny. Poté podle prokuratury Bankman-Fried schválil převod zbývající části úplatku v hodnotě desítek milionů dolarů.

Jedenatřicetiletý Bankman-Fried již čelí řadě obvinění v souvislosti s kolapsem kryptoměnové burzy FTX. Podle prokurátorů ukradl miliardy dolarů z účtů klientů FTX, aby jimi pokryl ztráty fondu Alameda. Prokurátoři rovněž tvrdí, že Bankman-Fried organizoval poskytování nezákonných politických darů, aby si zajistil vliv ve Washingtonu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 21 minutami

Žalobce zastavil trestní stíhání, kvůli kterému odešel šéf Vojenské policie

Státní zástupce zrušil trestní stíhání bývalého šéfa inspekce Vojenské policie Tomáše Voráče, kterého Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila z nelegálního nákupu přístroje proti odposlechům. Uvedla to v úterý Česká televize. Kvůli případu skončil ve funkci Voráčův tehdejší nadřízený, náčelník Vojenské policie Otakar Foltýn. Podle ministerstva obrany Vrchní státní zastupitelství kauzu vrátilo k novému rozhodnutí.

Úterním rozhodnutím Vrchního státního zastupitelství se podle mluvčí ministerstva obrany Simona Cigánkové v kauze Voráče nic zásadního nezměnilo. Foltýn podle ní loni v prosinci ponechal Voráče v pozici šéfa inspekce Vojenské policie, přestože věděl, že je Voráč obviněn. Poznamenala, že měl nejpozději do osmi pracovních dnů učinit příslušné kroky. "To je v zásadním rozporu s povinnostmi náčelníka Vojenské policie, přičemž plukovník Foltýn o obvinění podplukovníka Voráče neinformoval ani ministryni obrany," uvedla.

Foltýn v únoru požádal o uvolnění poté, co mu ministryně obrany Jana Černochová (ODS) vytkla, že ji o obvinění neinformoval a záležitost se dozvěděla z médií. Navíc podle ní Fotýn měl Voráče na základě dřívějšího rozkazu ministra obrany postavit mimo službu. Foltýn řekl, že podle jeho právního názoru bylo "50 na 50", zda Voráče služby zprostit. Podotkl, že ve chvíli, kdy se jeho nadřízený domnívá, že nesplnil rozkaz, nezbývá mu nic jiného než rezignovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy