Holýma rukama bojuje s býky, teď hlídá Ronalda. Portugalská hvězda si najala elitního bodyguarda

Rudolf Černík
12. 6. 2018 8:34
Bývalý paragán dával na útočníka Realu pozor při finále Ligy mistrů a střežit ho bude i v Rusku.
Cristiano Ronaldo při tréninku Portugalska
Cristiano Ronaldo při tréninku Portugalska | Foto: Reuters

Lisabon/Praha - Na Cristiana Ronalda raději nic nezkoušejte. Fotbalová megastar si na světový šampionát v Rusku, který startuje už ve čtvrtek, najala elitního bodyguarda Nuna Marecose. A věřte, že to není chlápek, se kterým byste se chtěli dostat do křížku.

Před květnovým finále Ligy mistrů v Kyjevě dostal hvězdný útočník Realu Madrid řadu výhrůžek, podle některých zdrojů i od skupin hlásících se k Islámskému státu. Ronaldo si proto najal jako ochránce Nuna Marecose. Osvědčil se, a tak největší hvězdu Portugalců bude hlídat i na mistrovství světa v Rusku.

Cristiano Ronaldo s Nunem Marecosem po finále LM v Kyjevě:

Ronaldo je evidentně v dobrých rukou. Marecos je bývalý příslušník elitního útvaru výsadkářů. V Portugalsku se však někdejší paragán proslavil především jako zápasník s býky. Je šéfem osmičlenné skupiny, která bojuje s tunovým zvířetem jen svými svaly a inteligencí. Na rozdíl od španělské corridy nepoužívají forcados, jak se jim v Portugalsku říká, žádné zbraně.

"Ronaldo se na býčí zápasy dívá rád a Nuna si vybral jako jednoho z nejdrsnějších chlapů, které kdy viděl," citovala zahraniční média nejmenovaného Ronaldova přítele. "Nuno byl po jeho boku každou minutu v Kyjevě a bude tomu tak i v Rusku," doplnil.

Portugalci, úřadující mistři Evropy, vstoupí do světového šampionátu hned v pátek šlágrem se Španělskem, ve skupině je čekají ještě Írán a Maroko.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy