reklama
 
 

Hluchý kocour Achilles má jasno. Zahajovací utkání fotbalového šampionátu vyhrají domácí Rusové

13. 6. 2018 19:26
Móda zvířecích věštců pokračuje i na mistrovství světa v Rusku.

Petrohrad - Fotbalisté Ruska vyhrají zahajovací zápas mistrovství světa nad Saúdskou Arábií. Předpověděl to alespoň kocour Achilles, který si při slavnostním ceremoniálu vybral misku s jídlem, na které byla ruská vlajka.

Achilles patří mezi kočky, které běžně hlídají petrohradské muzeum Ermitáž před hlodavci. Bílý kocour, který je hluchý, tentokrát dostal slavnostní úkol a měl určit, kdo vyhraje čtvrteční úvodní duel světového šampionátu. A z nabídnutých misek si vybral tu ruskou.

"Achilles je zvyklý na pozornost lidí, proto z toho nebyl ve stresu," vysvětlila volbu této kočky Anna Kondratěvová, která se o zvířata v muzeu stará. "Je naprosto nestranný, jelikož je hluchý a nevnímá komentáře fanoušků, takže se řídí jen svým srdcem a zvláštním kočičím instinktem," dodala. Achilles podle ní "trénoval" věštění už při loňském Poháru FIFA a přesně určil všechny výsledky.

Módu zvířecích věšteb při sportovních akcích odstartovala německá chobotnice Paul z akvária v Oberhausenu. Při mistrovství světa v roce 2010 přesně určila výsledky sedmi zápasů německé reprezentace. Hlavonožec, jenž se po smrti dočkal sochy v nadživotní velikosti, se nemýlil ani v předpovědi tehdejšího finálového zápasu mezi Španělskem a Nizozemskem.

Při evropském fotbalovém šampionátu v Polsku a na Ukrajině v roce 2012 věštila výsledky strakatá kráva Yvonne, fretka Fred, vepř Foontik nebo slonice Citta, která se však v odhadech většinou mýlila.

Hokejové mistrovství světa v Minsku mělo v roce 2014 také svého jasnovidce ze zvířecí říše. Bělorusům předpovídal výsledky zápasů krab Petrovič. Na fotbalovém MS v tom samém roce vložila Brazílie důvěru do věšteckých schopností mořské želvy jménem Big Head.

autor: ČTK | 13. 6. 2018 19:26

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama