Hierro po neúspěšném MS skončil jako kouč Španělska, ztratil i svou předchozí funkci

ČTK ČTK
8. 7. 2018 13:43
Bývalý reprezentant Hierro se s novou prací rychle loučí.
Španělský kouč Fernando Hierro v zápase Portugalsko - Španělsko na MS 2018
Španělský kouč Fernando Hierro v zápase Portugalsko - Španělsko na MS 2018 | Foto: Reuters

Madrid - Fernando Hierro skončil jako dočasný trenér španělské fotbalové reprezentace a nevrátí se ani do své předchozí funkce sportovního ředitele svazu. Bývalý obránce převzal národní tým pouhé dva dny před začátkem mistrovství světa v Rusku, kde jeden z favoritů na zlato nečekaně vypadl už v osmifinále s domácím výběrem.

Padesátiletý Hierro narychlo usedl na lavičku reprezentace poté, co vedení španělského fotbalu přímo v dějišti šampionátu odvolalo trenéra Julena Lopeteguiho kvůli tomu, že se ještě před turnajem dohodl na angažmá v Realu Madrid.

Španělský tým se po většinu mistrovství světa herně trápil. Mistři světa z roku 2010 sice vyhráli základní skupinu před Portugalskem, ale hned v osmifinále vypadli po penaltovém rozstřelu s Ruskem.

Někdejší dlouholetý reprezentant Hierro, který před Španělskem jako hlavní kouč vedl pouze jednu sezonu druholigové Oviedo, se podle webu španělského svazu rozhodl "čelit novým výzvám a rozšiřovat své obzory."

 

Právě se děje

před 14 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy