Francouzi i Chorvati se pokusí překonat rok 1998, Subašič bude hrát pro zesnulého spoluhráče

Sport Marek Janoš Sport, Marek Janoš
15. 7. 2018 10:58
Věděli jste, že před 20 lety Francie vyřadila Chorvatsko na jeho nejlepším šampionátu? Podívejte se na srovnání obou finalistů mistrovství světa.
Rusko - Argentina, příprava na MS 2018 (stadion Lužniki v Moskvě)
Rusko - Argentina, příprava na MS 2018 (stadion Lužniki v Moskvě) | Foto: Reuters

Finále mistrovství světa

Finálový zápas mistrovství světa 2018 se odehraje na stadionu Lužniki v Moskvě. Kapacita stadionu je 81 tisíc diváků. Zápas mezi Francií a Chorvatskem má výkop v 17 hodin středoevropského času.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Ve Strakonicích kvůli Ústavnímu soudu opakovaly volby. Původní vítěz ještě posílil

Opakované obecní volby ve Strakonicích vyhrálo hnutí Strakonická Veřejnost. Získalo 64,72 procenta hlasů, což znamená 17 mandátů v 21členném zastupitelstvu. Strakonická Veřejnost tak ještě zvýraznila své vítězství v porovnání s řádnými volbami v říjnu 2018.

Tehdy ji podpořilo 51,1 procenta voličů. Jeden z neúspěšných kandidátů Karel Jánský (Změna pro Strakonice) ale podal stížnost, že v radničním zpravodaji, na výlepových plochách i sloupech lamp byla Strakonická Veřejnost zvýhodněna. Ústavní soud nakonec rozhodl, že se volby zopakují.

Do zastupitelstva se kromě Strakonické Veřejnosti dostaly ještě dva subjekty. 3Koalice pro silné Strakonice získala tři a Jihočeši 2012 jeden mandát. Volební účast činila 48 procent. V opakovaných volbách usilovalo o podporu deset subjektů. Poprvé kandidovalo i hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího. Podpořilo jej 3,32 procenta voličů.

Další zprávy