Francie vyhrála v Nizozemsku. Belgičané a Portugalci nadělovali, Benteke vstřelil nejrychlejší gól

10. 10. 2016 23:20
Šlágr pondělních kvalifikačních zápasů o postup na mistrovství světa 2018 mezi Nizozemskem a Francií zvládli lépe hosté, kteří zvítězili díky gólu Paula Pogby 1:0. Belgičan Christian Benteke vstřelil nejrychlejší gól v historii světové kvalifikace, když na hřišti Gibraltaru skóroval už v sedmé vteřině.
Paul Pogba
Paul Pogba | Foto: Reuters

Amsterodam - Fotbalisté Francie ve třetím utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa 2018 porazili v Amsterodamu Nizozemsko 1:0 zásluhou Paula Pogby. Belgičan Christian Benteke vstřelil nejrychlejší gól v historii světové kvalifikace, když na hřišti Gibraltaru skóroval už v sedmé vteřině a nakonec k drtivému triumfu 6:0 pomohl hattrickem.

Tři góly dnes zaznamenal také Portugalec André Silva. Úřadující evropští šampioni i díky němu vyhráli na půdě dalšího outsidera Faerských ostrovů rovněž 6:0.

Francouzi měli od začátku mírně navrch a ve 30. minutě je poslal Pogba do vedení dalekonosnou ranou. "Oranje" se po změně stran zlepšili, ale brankáře Llorise nepřekonali a doma prohráli šestý z posledních sedmi zápasů. Stříbrný tým letošního Eura kraluje skupině A se sedmi body společně se Švédskem, které doma zdolalo Bulharsko 3:0. Nizozemsko na vedoucí duo ztrácí tři body.

Gibraltar měl sice výkop, ale chybu obrany bleskově potrestal Benteke. Jeho trefa překonala dosavadní rekord útočníka Gualtieriho ze San Marina, jenž v listopadu 1993 v kvalifikaci s Anglií skóroval v osmé vteřině.

Náskok hostů ještě do pauzy zvýraznili Witsel a druhým gólem Benteke. Útočník Crystal Palace pak v 56. minutě dovršil hattrick. Ve druhé půli domácího gólmana překonali ještě Mertens a Hazard.

Suverénní Belgičané vedou skupinu H s třemi výhrami a skóre 13:0. Plný počet bodů má také Řecko po vítězství 2:0 v Estonsku. Tři body ztrácí Bosna a Hercegovina, která zásluhou dvou branek exteplického kanonýra Džeka zdolala Kypr 2:0.

Nadělovali i Portugalci

Na Faerských ostrovech zazářil portugalský útočník Silva a do domácí sítě nasázel tři góly už během 25 minut úvodního poločasu. Po změně stran ještě výhru hostů zvýraznili hvězdný kapitán Ronaldo a v nastaveném čase Moutinho s Cancelem.

Portugalsko výsledkově zopakovalo páteční domácí triumf nad Andorrou a ve skupině B je tři body za vedoucím Švýcarskem. To vyhrálo v Andoře 2:1 a i potřetí naplno bodovalo.