Francouzi spoléhají na kohouta i krasavice, Belgie jim ale vyfoukla Obelixe. Hrozí další Waterloo?

Francouzi spoléhají na kohouta i krasavice, Belgie jim ale vyfoukla Obelixe. Hrozí další Waterloo?
Duel Francie s Belgií slibuje napínavý souboj nejen na hřišti, ale i na tribunách. Obelix kupodivu bude pomáhat Belgičanům. Když se ale podíváte do historie slavného komiksu, zas tak překvapivé to není, Asterix vycházel od roku 1959 na stránkách francouzsko-belgického komiksu Pilote, takže si na něj mohou činit nárok oba národy.
V základní skupině se nicméně jakási futuristická verze Obelixe objevila na zápase Francie s Austrálií, ale jak vidno, belgický má k originálu přece jen blíž.
O vyšším nároku na Obelixe ze strany Belgie svědčí i fakt, že se na tribuně zápas co zápas objevuje i s Asterixem, Falbalou či pejskem Dogmatixem.
Francouzi se tak budou muset obejít bez magického elixíru. Snad pomůže alespoň bageta.
Foto: Aktuálně.cz
Sport Reuters Sport, Reuters
10. 7. 2018 9:06
Podívejte se před prvním semifinále fotbalového MS na ty nejlepší fotky fanoušků Francie a Belgie z průběhu celého šampionátu.
 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy