Fotbalové mistrovství světa v roce 2030 by mohla hostit Anglie

ČTK ČTK
1. 8. 2018 21:01
Anglie zatím nechá vypracovat studii a o kandidatuře na pořadatele MS ve fotbale 2030 rozhodne až příští rok.
Fotbal.
Fotbal. | Foto: Tomáš Liška

Londýn - Anglická fotbalová asociace (FA) zvažuje, že se bude ucházet o pořádání mistrovství světa v roce 2030. Už kvůli tomu schválila vypracování podrobné studie, ale současně zdůraznila, že případné rozhodnutí padne až v příštím roce.

"Minulý měsíc vedení asociace rozhodlo o tom, že vypracujeme analýzu, jestli by byl šampionát realizovatelný," citovala agentura Reuters prohlášení předsedy FA Grega Clarka. "Budeme na tom pracovat během nové sezony a rozhodneme až v roce 2019," dodal.

O pořádání mistrovství světa v roce 2030 se chce ucházet také společná kandidatura Uruguaye, Argentiny a Paraguaye, zájem projevilo i Maroko spolu s Tuniskem a Alžírskem. Nejbližší šampionát v roce 2022 bude hostit Katar a v roce 2026 zavítá do Kanady, USA a Mexika.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy