Anglické fanynky jásaly, Albion si konečně udobřil penaltové bohy

Díky pevným nervům střelců i brankáře Jordana Pickforda Angličané uspěli při penaltovém rozstřelu s Kolumbií.ad Kolumbií.
Angličané se na světovém šampionátu v Rusku stali posledními čtvrtfinalisty. I díky brankáři Jordanu Pickfordovi osmifinále v Moskvě porazili Kolumbii 4:3 v penaltovém rozstřelu.
Bylo to vůbec poprvé, co Angllie na světovém šampionátu vyhrála na penalty.
V normální hrací době i po prodloužení skončil zápas 1:1.
Dalším soupeřem výběru trenéra Garetha Southgatea bude Švédsko.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
3. 7. 2018 23:49
Prohlédněte si fotografie z úterních osmifinálových zápasů na fotbalovém MS v Rusku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy