Tunisany nespasil ani bájný faraon, Lukaku řádil proti nováčkovi. Takový byl pátý den v Rusku

Prohlédněte si fotografie z pondělních zápasů mistrovství světa ve fotbale...
Ve večerním programu skupiny G se představily týmy Tuniska a Anglie.
To se potvrdilo již v úvodu.
Anglie šla v jedenácté minutě do vedení.
Gól z akce po rohovém kopu vytěžil kapitán Harry Kane.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
18. 6. 2018 23:36
Favorité nezaváhali a slaví povinné výhry. Prohlédněte si fotografie z pondělních zápasů mistrovství světa v Rusku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy