FIFA vyšetřuje Cavaniho a spol. kvůli napadení rozhodčího. Trest hrozí i Srbům

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 12. 2022 17:31
Mezinárodní fotbalová asociace FIFA zahájila disciplinární řízení se čtyřmi uruguayskými hráči, kteří se po pátečním závěrečném utkání skupiny H proti Ghaně sesypali na německého rozhodčího Daniela Sieberta.
Naštvaní uruguayští fotbalisté po zápase s Ghanou na MS 2022
Naštvaní uruguayští fotbalisté po zápase s Ghanou na MS 2022 | Foto: Reuters

Kvůli tomu hrozí Edinsonu Cavanimu, Josému María Giménezovi, Diegu Godínovi a Fernandu Muslerovi stejně jako uruguayskému svazu trest. Vyšetřováni jsou také Srbové kvůli zápasu se Švýcarskem.

Podle Uruguayců měl Siebert v jejich prospěch odpískat alespoň jeden pokutový kop za faul Ghaňanů. Němec jej ale nenařídil, výhra 2:0 nakonec Uruguaycům k postupu do osmifinále nestačila. Díky vyššímu počtu vstřelených branek šla z druhého místa dál Korea.

Cavani, Godín i Muslera startovali v Kataru už na čtvrtém šampionátu a patřili k pěti pamětníkům MS 2010, na němž Uruguayci obsadili čtvrté místo. Giménez si zahrál na předchozích dvou turnajích.

Také Srbové se v pátečním duelu skupiny G se Švýcarskem (2:3) dostali do konfliktu s argentinským rozhodčím Fernandem Rapallinim. Poté co v závěru neodpískal penaltu, obklopilo sudího i několik hráčů z lavičky. Srbsku hrozí trest též za fanoušky, kteří během zápasu skandovali urážlivá hesla. Ta byla namířena proti švýcarským hráčům albánského či kosovského původu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy