Mundial co tři roky? FIFA opět přemýšlí nad zkrácením intervalu mezi MS

ČTK ČTK
21. 12. 2022 17:13
Mezinárodní fotbalová federace FIFA v čele s prezidentem Giannim Infantinem chce zkrátit cyklus konání mistrovství světa na tři roky místo dosavadních čtyř. V dnešních vydáních to uvedly britské deníky The Guardian a Daily Mail s tím, že tříletý interval by měl platit od roku 2030.
Ceremoniál před semifinále MS 2022 Argentina - Chorvatsko
Ceremoniál před semifinále MS 2022 Argentina - Chorvatsko | Foto: Reuters

Infantino patří k největším zastáncům častějšího konání MS. Proti návrhu zkrátit tradiční čtyřletý cyklus na polovinu se už dříve ohradily Unie evropských fotbalových asociací (UEFA), jihoamerická konfederace CONMEBOL, hráčská asociace FIFPRO či zástupci ligových soutěží. Turnaj hraný každé dva roky by podle studie FIFA přinesl dodatečný zisk ve výši 4,4 miliardy dolarů (984 miliard korun).

Příští MS, kterého se v roce 2026 premiérově zúčastní 48 týmů místo dosavadních 32, budou společně hostit USA, Kanada a Mexiko. Odehráno bude 80 zápasů, z toho 60 budou hostit Spojené státy, kde se také odehrají všechny vyřazovací zápasy počínaje čtvrtfinále.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy