Angličané jsou věrni tradici, Nigérie vsadila na retro. Tak vypadají dresy pro MS

Angličané jsou věrni tradici, Nigérie vsadila na retro. Tak vypadají dresy pro MS
Argentinskou reprezentaci obléká Adidas. V případě jihoamerického týmu vsadil na tradiční kombinaci bílých a světle modrých pruhů. Takto dres vypadá na největší hvězdě Argentiny Lionelu Messim.
Pořádající Rusové mají jako domácí dresy červené triko s jemným vzorem a tradičním ruským orlem na srdci.
Fotbalisté Senegalu vsadili na tradiční zelenou, ve které můžete zahlédnout obrysy lví hlavy. Právě tato šelma je totiž symbolem senegalského národního týmu.
Jihokorejci se pustili do odvážného experimentování s barvami. Seung-Woo Lee má na sobě domácí dres, který je tentokrát červený. Tradiční bílou zachovává "venkovní" varianta.
Foto: Reuters
Marek Janoš Sport Marek Janoš, Sport
7. 6. 2018 6:20
Mistrovství světa je za dveřmi. Národní týmy jednotlivých zemí představily v přípravných utkáních před MS dresy pro letošní šampionát.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy