Dechberoucí boj o zlato: Macron řádil, Pussy Riot na hřišti, bouřící Paříž či "Chorvat" Putin

Francouzský prezident Emmanuel Macron
Nálada ve Francii byla skvělá, nikdo nepochyboval, že nakonec Francie vyhraje.
Před obří obrazovkou bylo pořádně nabito.
Zprvu to přitom vypadalo na na opatrné finále.
Až do 18. minuty, kdy si dal vlastní gól Madžukič.
Foto: ČTK/AP/Alexei Nikolsky
Sport Reuters Sport, Reuters
15. 7. 2018 20:43
Šest gólů, strašidelná minela, vlastní gól, rvačka s aktivisty. To vše přineslo finále fotbalového mistrovství světa, po němž vlna nadšení zaplavila Paříž.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy