Dánové remizovali 1:1 s Austrálií a mají na mistrovství světa blízko k postupu

21. 6. 2018 16:23
Australané proměnili na šampionátu i svou druhou penaltu, tentokrát jim stačila alespoň na bod.
Christian Eriksen slaví gól v zápase Dánsko - Austrálie na MS 2018
Christian Eriksen slaví gól v zápase Dánsko - Austrálie na MS 2018 | Foto: Reuters

Samara - Fotbalisté Dánska na mistrovství světa remizovali 1:1 s Austrálií a přiblížili se postupu do osmifinále. Skandinávský celek poslal v Samaře do vedení už v sedmé minutě Christian Eriksen, ale ještě v prvním poločase proměnil svou druhou penaltu na šampionátu australský kapitán Mile Jedinak.

Vstup do zápasu vyšel lépe Dánsku, které se záhy ujalo vedení. Australané po autovém vhazování nedokázali odkopnout míč, ke kterému se dostal Eriksen, narazil si s Jörgensenem a z hranice vápna ranou z halfvoleje zamířil přesně pod břevno.

Ve 22. minutě pozornost australského brankáře Ryana vyzkoušel střelou z dálky Sisto. Tři minuty nato mohli Dánové vést o dvě branky - Jörgensen však hlavou z malého vápna těsně minul. Po půlhodině se dostali ke slovu Australané, ale osamocený Kruse v dobré pozici na úrovni penalty trefil pouze jednoho z obránců.

Ve 38. minutě už Australané vyrovnali. Kruse hlavičkou zasáhl ruku Poulsena a rozhodčí po poradě s videem nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Jedinak. Australský kapitán na šampionátu skóroval už podruhé, penaltu proměnil také při úvodní prohře 1:2 s Francií.

Poulsen, který zavinil penaltu i v předchozím duelu proti Peru, navíc za ruku dostal druhou žlutou kartu na turnaji a přijde o závěrečný zápas ve skupině proti Francii. Dánský útočník mohl stejně jako proti Peru odčinit chybu gólovým okamžikem, když tři minuty před přestávkou pustil mezi nohama přízemní centr, který si do vlastní branky málem srazil stoper Sainsbury

Po pauze se do první šance opět dostali Dánové, ale Sisto po rychlé kombinaci střílel po zemi vedle. Na druhé straně poté těsně nad mířil Mooy a vzápětí opět Sisto poslal technickou střelu těsně vedle pravé tyče.

Australané s vědomím, že bod jejich šance na postup zvýší jen minimálně, v závěru soupeře přitlačili. Dvě minuty před koncem po brejku z úhlu tvrdě vypálil Arzani, ale brankář Schmeichel střelu kryl a chvíli nato si poradil i s volejem Leckieho.

Dánsko se díky remíze ujalo se čtyřmi body vedení v neúplné tabulce skupiny C, zatímco Austrálie získala první bod a udržela šanci na účast ve vyřazovací části. Druhé místo patří se třemi body Francii, kterou dnes odpoledne čeká zápas proti poslednímu Peru. Jihoameričané jsou zatím bez bodu.

Mistrovství světa ve fotbale - skupina C:

Dánsko - Austrálie 1:1 (1:1)

Branky: 7. Eriksen - 38. Jedinak z pen. Rozhodčí: Lahoz - Cebrián Devís, Pérez Del Palomar (všichni Šp.) - Geiger (video, USA). ŽK: Poulsen, Sisto (oba Dán.). Diváci: 40.727.

Dánsko: Schmeichel - Dalsgaard, Kjaer, Christensen, Larsen - Delaney, Schöne, Eriksen - Poulsen (58. Braithwaite), Jörgensen (68. Cornelius), Sisto. Trenér: Hareige.

Austrálie: Ryan - Risdon, Sainsbury, Milligan, Behich - Leckie, Jedinak, Rogic (82. Irvine), Mooy, Kruse (68. Arzani) - Nabbout (75. Juric). Trenér: Van Marwijk.