"Chci být jako Zidane." Hierrovi spadla před MS reprezentace do klína, nový kouč Španělů si ale věří

ČTK ČTK
13. 6. 2018 21:53
Slavný bývalý obránce převzal národní tým dva dny před prvním duelem na šampionátu, na situaci se ale nehodlá nijak vymlouvat.
Fernando Hierro na tréninku poprvé jako kouč španělské reprezentace
Fernando Hierro na tréninku poprvé jako kouč španělské reprezentace | Foto: Reuters

Soči - Nový trenér španělských fotbalistů Fernando Hierro ani na chvíli neváhal nad nabídkou ujmout se týmu, přestože přišla jen dva dny před prvním zápasem na mistrovství světa. Věří, že se mu při prvním velkém trenérském angažmá povede podobně jako jeho bývalému spoluhráči Zinedinu Zidanovi, který dovedl Real Madrid ke třem triumfům v Lize mistrů.

Španělský svaz dnes odvolal kouče Julena Lopeteguiho, protože bez jeho vědomí podepsal smlouvu s Realem Madrid. A vedení týmu předal sportovnímu řediteli svazu Hierrovi.

"Jen jsem se zeptal, kde to mám podepsat. Nemohl jsem to odmítnout, protože bych si to nikdy neodpustil," řekl Hierro na dnešní tiskové konferenci.

Dosud přitom trénoval jen druholigové Oviedo a byl asistentem v Realu, kde strávil většinu hráčské kariéry. Právě v realizačním týmu Realu ho tehdy nahradil Zidane, který se později ujal prvního týmu a byl velmi úspěšný i bez větších trenérských zkušeností.

"Sice jsem trénoval jen jeden rok v Oviedu a byl jsem rok asistentem, ale na hřišti se pohybuji přes 30 let," prohlásil Hierro, který patří mezi největší hvězdy španělského fotbalu. Startoval i na čtyřech mistrovstvích světa.

"Chtěl jsem jít krok po kroku, ale nabídla se mi tato možnost. Takový je fotbal. Nikdy nevíte, co se stane. Věřím, že i bez zkušeností lze být úspěšný," uvedl s odkazem na Zidanův úspěch.

Jako sportovní ředitel byl od listopadu týmu nablízku a chce navázat na Lopeteguiho práci. "Nelze dvouletou práci změnit za dva dny," řekl Hierro.

V pátek povede mužstvo do derby s Portugalskem. "Nemáme čas řešit, co se stalo. Musíme se přes to rychle přenést a soustředit se na mistrovství. Máme velkou šanci uspět a je třeba zůstat pozitivní. Nelze brát poslední události jako výmluvu. Hráči jsou profesionálové a soustředí se jen na svou práci," dodal padesátiletý bývalý obránce.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 55 minutami

Německý ústavní soud odmítl stížnost rodičů, kteří nechtěli očkovat děti proti spalničkám

Německý ústavní soud ve čtvrtek zamítl podání několika rodičů proti povinnému očkování dětí proti spalničkám. Podle soudců je sice zásah do práv výrazný, je však ospravedlnitelný ochranou zdraví zranitelnějších osob, uvedla agentura DPA. Očkování proti spalničkám vyžadují v Německu jesle a školky.

Od března 2020 platí v Německu nařízení, že děti starší jednoho roku, které navštěvují jesle či jiná obdobná zařízení, musejí být očkované proti spalničkám. Výjimku mají pouze děti, které nemoc prodělaly, a děti, které se očkovat ze zdravotních důvodů nemohou. Rodiče musí splnění povinnost prokázat při zápisu. U dětí, které zařízení v době vydání nařízení již navštěvovaly, měli rodiče čas do konce letošního července, aby nechaly své dítě naočkovat. Za nesplnění povinnosti hrozí pokuta až 2500 eur (přes 61 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy