Český výkon ovlivnilo oslabení, tak nebezpeční jako v Praze nebyli, píší v Belgii

6. 9. 2021 10:04
Nedělní zápas s českou reprezentací byl pro belgické fotbalisty snadnou záležitostí a vítězství 3:0 je posunulo velmi blízko k přímému postupu na světový šampionát v Kataru. Češi v Bruselu nastoupili bez několika důležitých hráčů a nedokázali navázat na dobrý výkon z jarního zápasu v Praze, shodují se dnes belgická média.
Romelu Lukaku (vpravo) slaví gól v zápase skupiny E kvalifikace MS Belgie - Česko | Foto: Reuters

"Zápas proti oslabené České republice si Romelu Lukaku a jeho spoluhráči užili," píše sportovní deník La Dernière Heure (DH). Stejně jako další listy oceňuje zejména výkon útočníka Chelsea, který během svého stého zápasu za národní tým vstřelil 67. reprezentační gól a úvodní trefou utkání určil jeho ráz.

Podle listu Le Soir byli Češi "oslabeni absencemi a měli daleko k výkonu z březnového lítého boje v Praze". Proti jarnímu zápasu, který skončil 1:1, chyběl v české sestavě například jeden z nejlepších střelců nedávného mistrovství Evropy Patrik Schick, náhradníci museli nastoupit i v obraně a záloze.

Vedle Lukakua vyzdvihují média také hru kapitána Edena Hazarda, který vstřelil druhý gól, a záložníka Hanse Vanakena, jenž přihrál na dvě branky a zvládl nahradit zraněného tvůrce belgické hry Kevina De Bruyna.

Podle sportovního webu belgické televize RTBF byli Češi ve druhém poločase nebezpečnější než v první půli a při několika akcích Belgii přehráli. "Jejich vzepětí ale trvalo jen krátce," napsal web s tím, že šance na zisk bodů definitivně českému týmu sebral třetí gól Alexise Saelemaekerse. Od té chvíle se zápas dohrával bez většího vzrušení, dodal web.