Čeferin chce na rozšířeném MS pro Evropu nejméně 16 týmů

ČTK ČTK
30. 1. 2017 10:56
"Kvalita je v Evropě a Jižní Americe," citovala agentura DPA Čeferina. "Proto chceme alespoň tři místa navíc."
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Milan Kammermayer

Nyon - Evropský fotbal chce mít na rozšířeném mistrovství světa, kterého se od roku 2026 zúčastní 48 místo stávajících 32 celků, minimálně o tři zástupce víc než dosud. Prohlásil to předseda UEFA Aleksander Čeferin. V současnosti na šampionátu Evropu reprezentuje třináct týmů.

"Kvalita je v Evropě a Jižní Americe," citovala agentura DPA Čeferina. "Proto chceme alespoň tři místa navíc. A i to bychom brali jako nejhorší možnou variantu," přidal devětačtyřicetiletý funkcionář, který byl do čela UEFA zvolen loni v září. Nahradil suspendovaného Michela Platiniho.

O rozšíření mistrovství světa rozhodla světová federace FIFA před třemi týdny. O tom, jak rozdělí 16 nových volných míst, zatím neinformovala.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy