reklama
 
 

Kouč Brazílie by měl pokračovat navzdory vyřazení, dostal nabídku nové smlouvy

8. 7. 2018 10:55
Současnému kouči Brazílie vyjádřil podporu i bývalý hvězdný útočník Ronaldo.

Rio de Janeiro - Přestože fotbalisté Brazílie na mistrovství světa v Rusku nepotvrdili pozici velkého favorita a vypadli už ve čtvrtfinále s Belgií (1:2), trenér Tite by na lavičce "Kanárků" měl pokračovat. Podle brazilských médií kouč dostal nabídku prodloužení smlouvy do příštího světového šampionátu v roce 2022.

Sedmapadesátiletý trenér převzal brazilskou reprezentaci předloni v červnu po neúspěšném Dungovi a tým pod ním brzy začal vítězit. Titeho svěřenci z 26 zápasů dosáhli 20 výher, čtyř remíz a pouhých dvou porážek. Ta poslední však přišla na MS, kde Brazilci čekají na historicky šesté zlato od roku 2002.

Pokračování Titeho, jemuž vyprší smlouva na konci července, by si přál například i legendární brazilský útočník Ronaldo. "Je to skvělý člověk a odvádí senzační práci, ale musí pokračovat. Jeho práce musí být rozšířena i na juniorské národní týmy," uvedl bývalý kanonýr Interu Milán nebo Realu Madrid.

Dvě po sobě jdoucí mistrovství světa naposled s Brazílií odkoučoval Mário Zagallo v letech 1970 až 1974. Ten však na svém prvním šampionátu dovedl "Selecao" ke zlatu.

autor: ČTK | 8. 7. 2018 10:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama