Brazilci v Paříži deklasovali Tunisko, na Richarlisona letěl z hlediště banán

27. 9. 2022 22:52
Brazilští fotbalisté v posledním přípravném utkání před listopadovým mistrovství světa deklasovali v Paříži dalšího účastníka finálového turnaje v Kataru Tunisko 5:1.
Richarlison slaví branku proti Tunisku.
Richarlison slaví branku proti Tunisku. | Foto: Reuters

Dva góly dal Rafinha, po jednom přidali Richarlison, z penalty Neymar a ve druhém poločase Pedro. Úspěšným střelcem afrického týmu byl Montassar Talbi, který v 18. minutě vyrovnal na průběžných 1:1. Tunisané odehráli celý druhý poločas v oslabení po vyloučení Dylana Bronna.

V průběhu utkání se odehrál incident s možným rasistickým podtextem. Směrem k Richarlisonovi přiletěl při oslavách jeho gólu z hlediště banán, brazilského útočníka nicméně minul.

Brazilci vyhráli sedmý mezistátní zápas za sebou. Na šampionátu v Kataru se na přelomu listopadu a prosince utkají se Srbskem, Švýcarskem a Kamerunem. Tunisané budou mít za soupeře Dánsko, Austrálii a obhájce titulu z Francie.