Brazilci v generálce před MS zvítězili, Neymar umlčel důrazné Rakušany krásným gólem

Aktualizováno 10. 6. 2018 18:46
Neymar odehrál druhé utkání po zranění a stejně jako v přípravném zápase s Chorvaty skóroval i proti Rakousku. Brazilci v generálce před blížícím se mistrovstvím světa zvítězili 3:0.
Neymar se po zranění trefil v přípravných zápasech proti Chorvatsku i Rakousku.
Neymar se po zranění trefil v přípravných zápasech proti Chorvatsku i Rakousku. | Foto: Reuters

Vídeň - Brazilští fotbalisté v generálce na mistrovství světa porazili Rakousko na jeho hřišti jasně 3:0 a do Ruska tak odjíždějí ve velké formě. Z posledních 20 zápasů prohráli jediný a v 15 z nich neinkasovali. Gól nedostali už 477 minut. I ve druhém utkání po návratu po zranění se trefila největší brazilská hvězda Neymar.

Pro útočníka Paris St. Germain to byl už 55. gól za národní tým, čímž se na třetím místě historické tabulky brazilských střelců dotáhl na Romária. Více branek než Neymar dali jen Ronaldo (62) a Pelé (77).

Brazilci se ve Vídni v úvodu zahřívali, ale s blížícím se poločasem zatápěli hlubokému rakouskému obrannému bloku čím dál více. Nakonec jim pomohl šťastný odraz, když po Williamově střele z velké dálky skončil míč u volného Gabriela Jesuse a útočník Manchesteru City se trefil ke vzdálenější tyči.

Kanárci celé utkání na hřišti dominovali a Rakousko se dostávalo jen k náznakům akcí. V 63. minutě naopak na druhé straně předvedl Neymar v pokutovém území kličkovanou, kterou zakončil střelou mezi nohy gólmana a druhým gólem. Vzápětí utekl domácí obraně Coutinho a přidal třetí branku. Chvíli nato ještě trefil břevno.

Brazílie vstoupí do šampionátu za týden v neděli zápasem se Švýcarskem. Ve skupině E má za soupeře ještě Kostariku a Srbsko.