Bizarní scény v jihoamerickém šlágru. Pro Argentince si během zápasu došla hygiena

Sport Sport
Aktualizováno 5. 9. 2021 22:34
K neuvěřitelné situaci došlo v nedělním kvalifikačním šlágru o mistrovství světa mezi Brazílií a Argentinou. Pro hráče hostí si přímo během utkání přišli úředníci z hygieny v doprovodu policistů, neboť Argentinci údajně při příjezdu do země porušili anticovidová pravidla. Zápas se nedohrál.
Brazílie vs. Argentina v kvalifikaci mistrovství světa
Brazílie vs. Argentina v kvalifikaci mistrovství světa | Foto: Reuters

"Rozhodčí a delegát zápasu vyplní zápis pro disciplinární komisi FIFA a ta rozhodne o dalších krocích," uvedla v prohlášení jihoamerická federace CONMEBOL.

Problém byl s celkem čtyřmi hráči, kteří byli do argentinské nominace povoláni z Premier League. Ti měli podle covidových pravidel po příjezdu do Brazílie strávit 14 dní v karanténě. Argentinský tým ale přijel do země teprve před třemi dny, a tak hráči uvedli do příjezdových formulářů nepravdivé údaje, aby se mohli zápasu zúčastnit. 

Brazilské úřady však tento úhybný manévr prohlédly a varovaly Argentince, aby tyto hráče do zápasu nenominovali a všichni zůstali v karanténě. Hosté se ale rozhodli jejich nařízení ignorovat a do základní jedenáctky nasadili tři z této čtveřice, konkrétně Giovani Lo Celsa, Emiliana Martineze a Cristiana Romera.

"Anvisa (brazilská agentura pro zdravotnický dohled) považuje tuto situaci za vážné zdravotní riziko, a proto pověřila místní zdravotní úřady uvalením okamžité karantény na hráče, kteří se tu nesmí nijak pohybovat a musí jim být zakázán pobyt na brazilském území," uvedla agentura.

Jen pár minut po výkopu dnešního šlágru se tak na hřišti Corinthians arény objevili úředníci z hygieny doprovázení policisty a utkání muselo být přerušeno. 

"Proč vůbec ten zápas nechali rozehrát a pak ho po pěti minutách zastavili? Na stadionu jsme byli snad hodinu, mohli nám to říct," prohlásil hvězdný útočník Argentiny Lionel Messi v diskusi, která po intervenci úřadů nastala. 

Zhruba hodinu po celém incidentu byl zápas oficiálně ukončen, i když domácí hráči ještě dlouho zůstali na hřišti a bavili diváky improvizovanou tréninkovou jednotkou. O osudu utkání nyní bude muset rozhodnout FIFA. 

Brazílie byla před dnešním zápasem v čele jihoamerické kvalifikace o šest bodů právě před Argentinou. Na šampionát v Kataru se přímo kvalifikují první čtyři týmy. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Vláda schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle nějž má ČR vrátit zhruba miliardu za zemědělské dotace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy