Argentinské hvězdy vyšetřuje policie, jsou podezřelé, že lhaly. Šlágr se pak nedohrál

Sport ČTK Sport, ČTK
7. 9. 2021 18:36
Brazilská policie začala vyšetřovat čtveřici argentinských fotbalistů, kvůli nimž se nedohrál nedělní šlágr kvalifikace mistrovství světa v Sao Paulu.
Scéna z nedohraného utkání kvalifikace MS 2022 mezi Brazílií a Argentinou
Scéna z nedohraného utkání kvalifikace MS 2022 mezi Brazílií a Argentinou | Foto: Reuters

Hráči jsou podezřelí, že po příletu do země lhali úřadům, aby nemuseli do karantény. Případem se také začala oficiálně zabývat Mezinárodní fotbalová federace (FIFA).

Kvůli povinné čtrnáctidenní izolaci pro návštěvníky z Velké Británie měli do karantény zamířit Emiliano Martínez a Emiliano Buendía z Aston Villy i Giovanni Lo Celso a Cristian Romero z Tottenhamu.

Všichni však podle brazilské agentury pro zdravotnický dohled Anvisa imigračním úředníkům tvrdili, že v poslední době nebyli v Británii ani jiné zemi, kterou má Brazílie na červeném seznamu kvůli zvýšenému riziku nákazy covidem-19.

Tři z nich poté nastoupili v základní sestavě a přímo na hřiště si pro ně přišli zástupci agentury v doprovodu policie.

"Nikdy jsme nechtěli zápas narušit, ale bylo nám dovoleno zasáhnout až ve chvíli, kdy už se hrálo," řekl šéf Anvisy Alex Campos.

Podle něj vedení argentinské reprezentace o povinné karanténě pro čtveřici hráčů z Británie vědělo od soboty.

"Mohli jsme je deportovat hned, ale doporučili jsme karanténu. O tom, že jejich hráči vstoupili do země na základě falešných informací, jsme jim řekli ráno a potom i na odpolední schůzce," uvedl Campos.

Agentura AP uvedla, že brazilský svaz o všech konkrétních pravidlech proti šíření koronaviru informoval nejbližší kvalifikační soupeře včetně Argentiny i jihoamerickou konfederaci CONMEBOL už v červenci a poté znovu začátkem srpna.

FIFA dnes oznámila, že zahájila disciplinární řízení s oběma národními federacemi. "Oba týmy byly vyzvány, aby poskytly další informace o faktech, které vedly k přerušení zápasu. Dále se jimi bude zabývat disciplinární komise," uvedla světová federace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy