Argentinec přijel do Ruska na kole, před turnajem ochutnal i pivo v Česku

Karel Häring Karel Häring
14. 6. 2018 8:31
Jak vypadá fotbalová vášeň a láska ke svému týmu? Santiago Reale ji proměnil v tříměsíční cestu na kole z Barcelony, během níž urazil téměř 4000 kilometrů. Projel dvanácti zeměmi, než dorazil do Ruska.
Santiago Reale
Santiago Reale | Foto: Karel Häring

Moskva (od našeho zpravodaje) - Stojí před hlídaným vstupem do tréninkového areálu argentinské reprezentace v městečku Bronnicy, kde se výprava ubytovala. O kovové zábrany si opřel kolo. Obyčejné, nijak zvlášť "nadupané".

Z obou stran předního kola má pověšeny brašny. V té levé je ukrytý fotoaparát a další věci potřebné k psaní svých blogů, do pravé si ukládá jídlo. Na rám si připevnil taštičku s nářadím pro případné opravy, na zadní část kola veze stan a oblečení.

A nebyl by to Argentinec, kdyby s sebou neměl konvičku na maté. Černou, omlácenou, jako by měla za sebou dvacet let každoročního čundru. Maté je typický argentinský (jihoamerický) nápoj, známý svými povzbuzujícími účinky. Z malé nádobky s kovovým brčkem rád usrkává i Lionel Messi a další jeho spoluhráči.

Právě dres s desítkou si Santiago přetahuje přes hlavu, když odpovídá v jednom z rozhovorů. Během chvíle se u něj střídají televizní štáby i píšící novináři. Doma budou rádi, až jej spatří v televizi.

Naposledy jej viděli v březnu, pak se vydal na cestu. Z Buenos Aires letěl do Barcelony, kde sedl na kolo a proměnil se v cyklistického Forresta Gumpa. Postupně projel dvanáct zemí, nevynechal ani Česko. "Z rakouského Lince jsem se přesunul do Českého Krumlova, z něj pokračoval do Prahy," popisuje.

V hlavním městě strávil deset dní. "Bydlel jsem u kamarádky, shodou okolností začátkem května, kdy byl státní svátek a ve městě byla příjemná atmosféra. V Česku, a potom i v Polsku, se ke mně chovali hezky," usmívá se s tím, že během cesty nečelil žádným problémům. Jediné, co ho překvapilo, byly pražské ceny za pivo. "Chutnalo mi, ale bylo drahé."

Jeho cílem bylo městečko Bronnicy ležící téměř hodinu a půl cesty autem na jih z centra Moskvy. Během třech měsíců ujel téměř čtyři tisíce kilometrů. Slušný kousek, o to víc, že se prý na tohle dobrodružství nijak zvlášť nepřipravoval. "Byla to moje osobní výzva, chtěl jsem se poprvé dostat na mistrovství světa," vysvětluje svou motivaci.

"Nepřipravoval jsem se, však se podívejte na moje tělo. Byl to takový rychlý nápad, bláznivý," culí se. Jestli neměl před startem úplně "šlankovní" postavu, tak na konci své cesty už je pohublý. A taky zarostlý a opálený, nicméně určitě nevypadá unavený. "Někdy jsem odpočíval, ale když jsem přes den jel, tak jsem zvládl v průměru mezi devadesáti až sto dvaceti kilometry, záleželo na počasí. Cítím se v pohodě."

Do Ruska vyrazil bez vstupenky na zápas, ale nakonec se zřejmě dostane na duel Argentiny s Nigérií. "Los Albicelestes", jak je tým jeho země přezdíván, prohráli na předchozím šampionátu v Brazílii až ve finále s Německem a Lionel Messi tak stále čeká na svůj první titul. Vzhledem k tomu, že argentinská superstar oslaví za dva týdny 31. narozeniny, je pravděpodobné, že jde o její poslední turnaj na vrcholu sil. "Je to možné, ale já věřím, že ještě jeden zvládne," říká.

Messi a spol. pocestují na zápas s Nigérií (až poslední ve skupině) do Petrohradu. Santiago sedne na kolo a vydá se… na nádraží, kde s ním nastoupí do vlaku. Takovou štreku, dalších osm set kilometrů, by už nedal.

 

Právě se děje

před 4 minutami

ANO v lednu splatilo Babišovi poslední část dluhu

Hnutí ANO v lednu splatilo poslední část půjčky svému předsedovi a zakladateli, současnému premiérovi Andreji Babišovi ve výši 24 milionů korun. Nedluží mu tak už žádné peníze. Vyplývá to z dodatečné informace ve výroční finanční zprávě hnutí za rok 2019, která je k dispozici na webu ANO. Na informaci dnes upozornil server Seznam zprávy.

Koncem roku 2017 činila bezúročná půjčka současného premiéra 124 milionů korun, v závěru roku 2018 to bylo 25 milionů a koncem loňského roku 24 milionů. Figurovala mezi krátkodobými závazky ve výroční zprávě, v dodatečné informaci ale hnutí zveřejnilo informaci o jejím splacení.

Splatnost byla do 31. března letošního roku. "Poslední část půjčky splatilo hnutí ANO 13. ledna tohoto roku. Mohu tedy potvrdit, že v tuto chvíli už hnutí nedluží panu Babišovi vůbec nic," uvedl hlavní manažer hnutí a poslanec Jan Richter.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

Další zprávy