Argentina zapomněla dávat góly. Messimu a spol. reálně hrozí baráž o MS

6. 9. 2017 8:17
Střelci Argentiny už ve třetím kvalifikačním zápase v řadě nedokázali skórovat, a vicemistři světa tak dvě kola před koncem kvalifikace figurují až na pátém místě tabulky. To zaručuje pouze baráž o šampionát, který hostí Rusko.
Lionel Messi (Argentina)
Lionel Messi (Argentina) | Foto: Reuters

Buenos Aires - Fotbalisté Argentiny nedokázali porazit nejslabší tým jihoamerické kvalifikace Venezuelu a po domácí remíze 1:1 jim v tabulce zóny CONMEBOL stále patří pátá příčka. Vicemistři světa jsou tak dvě kola před koncem kvalifikace na pozici, jež nezajišťuje přímou účast na šampionátu v roce 2018 v Rusku.

Argentinci opět doplatili na slabou koncovku, která je v posledních zápasech trápí. Svěřenci trenéra Jorgeho Sampaoliho v minulých dvou kvalifikačních duelech neskórovali a mezi střelce se hvězdný Lionel Messi či některý z jeho krajanů nezapsali ani v úterý v Buenos Aires.

Alespoň remízu totiž domácím "daroval" vlastním gólem Rolf Feltscher, jenž v 54. minutě střelou do vlastní sítě vyrovnal na 1:1. Tři minuty předtím poslal Venezuelu, jež má ze šestnácti kvalifikačních duelů na kontě pouze jednu výhru, do vedení senzačně John Murillo.

"Venezuelanům narostla křídla, když zjistili, že nejsme schopni je dorazit. Nechali jsme si utéct velkou příležitost. To je fotbal, stane se," uvedl Sampaoli, jenž se argentinské reprezentace ujal v kritické situaci v červnu. "Teď je nejdůležitější, abychom všichni napnuli síly, aby se Argentina dostala na mistrovství světa."

Argentina má na páté pozici stejný počet 24 bodů jako čtvrté Peru, které vyhrálo 2:1 v Ekvádoru. Oba týmy se utkají na půdě Argentiny 5. října v klíčovém předposledním kvalifikačním duelu. Pátý tým jihoamerické kvalifikace bude hrát interkontinentální baráž s Novým Zélandem, vítězem oceánské zóny.

Důležitý krok směrem do Ruska udělala Uruguay, která po vítězství 2:1 v Paraguayi poskočila na druhé místo tabulky. Rozhodující branku zaznamenali hosté v 80. minutě díky vlastnímu gólu Gustava Gómeze. Dvojnásobní mistři světa mají na kontě 27 bodů a jsou deset bodů za vedoucí Brazílií, jež si postup do Ruska zajistila jako dosud jediný jihoamerický tým už v březnu.

Pořadatelé předchozího šampionátu remizovali v úterý 1:1 v Kolumbii, která je v tabulce třetí bod za Uruguayí. Hosty poslal do vedení v druhé nastavené minutě prvního poločasu krásnou střelou Willian, jenž se po Neymarově zpětném přiťuknutí trefil "z první" do levého horního rohu branky Davida Ospiny.

O vyrovnání se v 56. minutě postaral hlavičkou o zem kanonýr Radamel Falcao a ukončil devítizápasovou vítěznou sérii Brazilců pod trenérem Titem.

Neúčast na MS hrozí jihoamerickým šampionům Chilanům, kteří prohráli 0:1 v Bolívii a jsou na šestém místě bod za Peru a Argentinou. Situace v zóně CONMEBOL je však stále otevřená, neboť týmy na druhém až osmém místě dělí jen sedm bodů.