Argentina díky Messiho hattricku porazila v přípravě na MS Haiti

Aktualizováno 30. 5. 2018 23:01
V dalším přípravných utkáních nováček šampionátu Panama remizovala 0:0 se Severním Irskem, zatímco Peru si poradilo 2:0 se Skotskem.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Argentiny v posledním domácím přípravném utkání před mistrovstvím světa bez problémů porazili Haiti 4:0. Zápas v Buenos Aires rozhodl třemi góly Lionel Messi, zbývající branku přidal střídající Sergio Agüero.

Messi se poprvé prosadil z penalty v 17. minutě, druhý gól přidal dorážkou po necelé hodině hry a hattrick završil v 66. minutě. O tři minuty později pak připravil čtvrtý zásah pro Agüera, který se do nominace dostal navzdory tomu, že se teprve nedávno zotavil po operaci kolena.

"Víc než výsledek je důležitější, že jsme se rozloučili s fanoušky a před odletem na mistrovství jim ukázali, že tam jedeme s nadějí," řekl Messi. "Tentokrát tam nejedeme jako favorité, protože jsme v kvalifikaci měli řadu problémů, ale odevzdáme tam úplně všechno," dodal.

Argentina, která v předchozím přípravném utkání utrpěla debakl 1:6 od Španělska, nyní odletí trénovat do Barcelony a příští týden odehraje v Jeruzalémě generálku na šampionát proti Izraeli. Na mistrovství se výběr trenéra Jorgeho Sampaoliho utká v základní skupině postupně s Islandem, Chorvatskem a Nigérií.

Ruskému výběru se před domácím šampionátem stále nedaří vybojovat dobrý výsledek a v Innsbrucku prohrál s Rakouskem 0:1. Tým Stanislava Čerčesova čeká na vítězství šest zápasů od října, v tomto kalendářním roce prohrál všechny tři při skóre 1:7. O poslední porážce rozhodl ve 28. minutě záložník Schalke Alessandro Schöpf.

V úterý se Rusové utkají ještě v moskevské generálce s Tureckem, 14. června pak otevřou MS duelem se Saúdskou Arábií, dále je čekají Uruguay a Egypt. Rakušané, kteří se na MS neprobojovali, vyhráli i čtvrtý zápas pod vedením trenéra Franca Fody a šestý celkově, v sobotu je ale otestují mistři světa Němci.

V dalším přípravných utkáních nováček šampionátu Panama remizovala 0:0 se Severním Irskem, zatímco Peru si poradilo 2:0 se Skotskem. O výhře jihoamerického celku, který se chystá na první šampionát od roku 1982, rozhodli gólem z penalty Christian Cueva a Jefferson Farfán.

Domácí tak už 13 zápasů v řadě neprohráli a po výhrách nad Islandem a Chorvatskem porazili i třetího evropského soupeře za sebou. "Peru je připravené postavit se jakémukoliv soupeři na světě a poradit si s veškerými problémy, které nás můžou potkat," prohlásil trenér Ricardo Gareca.

Neúspěšnou premiéru naopak dnes zažil nový trenér japonských fotbalistů Akira Nišino. V deštivé Jokohamě jeho svěřenci podlehli 0:2 Ghaně, kterou zejména ve druhé půli podržel brankář Ofori. Dosavadní technický ředitel svazu Nišino nahradil ve funkci bosenského kouče Vahida Halilhodžiče na začátku dubna, jen dva měsíce před MS.