Angličtí fotbalisté porazili v přípravě na mistrovství světa Nigérii, která se teď utká s Českem

2. 6. 2018 22:30
Obhájci světového titulu Němci prohráli překvapivě s Rakouskem, i když se do jejich branky vrátil Manuel Neuer a předvedl kvalitní výkon.
Kenneth Omeruo z Nigérie odehrává míč před anglickým kanonýrem Harrym Kanem
Kenneth Omeruo z Nigérie odehrává míč před anglickým kanonýrem Harrym Kanem | Foto: Reuters

Londýn - Angličtí fotbalisté porazili ve svém prvním utkání před mistrovstvím světa 2:1 dalšího účastníka šampionátu v Rusku Nigérii. Afričany čeká ve středu generálka na MS, v níž je prověří český tým.

O branky domácích se v londýnském Wembley postarali už v 7. minutě hlavou obránce Gary Cahill a ve 39. minutě kapitán Harry Kane. Za Nigérii snížil dvě minuty po přestávce Alex Iwobi z Arsenalu. Další přípravný duel odehraje Anglie ve čtvrtek proti Kostarice.

Mistři světa Němci utrpěli nečekanou porážku 1:2 v Rakousku navzdory kvalitnímu výkonu své brankářské jedničky Manuela Neuera, jenž odehrál po zranění první soutěžní zápas po devítiměsíční pauze. Výkop zápasu pod taktovkou rozhodčího Pavla Královce měl téměř dvouhodinové zpoždění, protože po bouřce nebyl trávník v dobrém stavu.

Hosté v Klagenfurtu vedli od 11. minuty po brance Mesuta Özila. Po pauze však Neuera překonali střelami zblízka Martin Hinteregger a Alessandro Schöpf, legionáři z německé bundesligy. Postarali se tak o sedmou výhru rakouského národního týmu za sebou, což se naposledy povedlo jejich předchůdcům v 30. letech minulého století.

Německý trenér Joachim Löw v pondělí zúží současný širší reprezentační kádr na 23 jmen. V pátek pak čeká úřadující šampiony generálka na MS proti Saúdské Arábii v Leverkusenu.

Přípravná fotbalová utkání:

Anglie - Nigérie 2:1 (7. Cahill, 39. Kane - 47. Iwobi). Belgie - Portugalsko 0:0Švédsko - Dánsko 0:0Rakousko - Německo 2:1 (53. Hinteregger, 69. Schöpf - 11. Özil). Černá Hora - Slovinsko 0:2 (39. Bezjak z pen., 79. Zajc). Irsko - USA 2:1 (57. Burke, 90. Judge - 45.+1 Wood), Island - Norsko 2:3 (30. Finnbogason z pen., 70. G. Sigurdsson - 15. Johnsen, 80. King, 85. Sörloth)., Mexiko - Skotsko 1:0 (13. G. dos Santos).