Míč s čipem nebo nejstarší hráč. 10 zajímavostí, které jste nevěděli o nadcházejícím MS ve fotbale

Sport Marek Janoš Sport, Marek Janoš
14. 6. 2018 6:39
Světový šampionát ve fotbale začíná. Po příští měsíc bude pozornost sportovních fanoušků upřena do Ruska, kde se turnaj 32 zemí koná. Co sledovat?
Stadion Lužniki
Stadion Lužniki | Foto: ČTK

Ruské pořadatelství

Zajímavé bude rozhodně sledovat, jak si Rusové poradí s pořadatelstvím. Potíže přišly už při stavbě stadionů, FIFA organizátory varovala, aby zakročili proti případnému rasismu. Rusové pořádají MS ve fotbale poprvé v historii. Šampionát budou hostit města Moskva, Petrohrad, Jekatěrinburk, Kazaň, Samara, Volgograd, Nižnyj Novgorod, Saransk, Rostov na Donu, Královec a Soči.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americký Senát schválil nominaci Barrettové do nejvyššího soudu

Americký Senát hlasy republikánské většiny schválil nominaci Amy Coneyové Barrettové do funkce soudkyně nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura Reuters. Je to týden před prezidentskými volbami velký úspěch prezidenta Donalda Trumpa, který ji nominoval. Jeho kandidátka posílí konzervativní většinu v devítičlenném tribunálu v poměru šesti ku třem.

Senátoři hlasovali v pondělí pozdě večer téměř výhradně podle stranické příslušnosti. Pro Coneyovou Barrettovou se jich vyslovilo 52, proti její nominaci bylo 48 členů horní komory amerického Kongresu. Proti hlasovala jediná republikánská zástupkyně - senátorka za stát Maine Susan Collinsová, která už dříve uvedla, že nemá nic proti kvalifikaci navržené kandidátky, ale nemyslí si, že je vhodné hlasovat o jejím schválení před volbami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy