Bayern nepřipustil překvapení a je ve finále MS klubů

17. 12. 2013 22:22
Fotbalisté Bayernu Mnichov jsou prvními finalisty MS klubů. V úterý večer si hladce porazili s čínským týmem Kuang-čou Evergrande, který porazili.
Franc Ribéry slaví první gól zápasu.
Franc Ribéry slaví první gól zápasu. | Foto: Reuters

Agadir - Fotbalisté Bayernu Mnichov jsou prvními finalisty MS klubů. V úterý večer si v marockém Agadiru hladce porazili s čínským týmem Kuang-čou Evergrande, který porazili 3:0.

Kromě toho se hráči bavorského velkoklubu navíc čtyřikrát trefili brankovou konstrukci. Svěřenci Josepa Guardioly se v sobotním finále utkají s lepším ze středeční dvojice Raja Casablanca - Atlético Mineiro.

Bayern nenechal nic náhodě...

Obhájce triumfu v Lize mistrů a soupeř Plzně ze základní skupiny měl od začátku převahu. Výběr italského trenéra Marcella Lippiho v úvodní půlhodině zachránila tyč při pokusu Thiaga a břevno po dělovce Kroose.

Bayern zlomil odpor Kuang-čou pět minut před pauzou, když se po závaru prosadil křížnou střelou Ribéry. Za čtyři minuty nehlídaný Mandžukič zvýšil hlavou po Thiagově centru.

...a jde si pro pátou trofej

Německý favorit vstoupil výborně do druhého poločasu a po dvou minutách přidal třetí branku povedenou ranou Götze. Mnichované nadále dominovali a břevno se otřáslo po pokusech Ribéryho a Götzeho.

Bayern bude v sobotu v Marrákeši usilovat o letošní pátou trofej. V roce 2013 už vyhrál Ligu mistrů, bundesligu, domácí pohár a evropský Superpohár v Praze, neuspěl pouze v souboji o německý Superpohár s Dortmundem.