Mourinhova šaškárna: ´Hoši, nechte se vyloučit´

av
24. 11. 2010 12:45
Nesportovní závěr utkání Ligy mistrů už řeší UEFA

Praha - Tak tuhle komedii si mohl slavný Real Madrid klidně odpustit. V hlavní roli kouč Mourinho, ve vedlejších úlohách defenzivní štít Xabi Alonso a pravý bek Sergio Ramos.

Běží 87. minuta utkání Ligy mistrů mezi Ajaxem a Realem Madrid. Hosté mají utkání jednoznačně pod kontrolou a vedou vysoko 4:0. Není tedy žádný důvod ke zdržování.

Trenér Mourinho však vysílá zdánlivě nenápadný signál, který se přes náhradního brankáře Dudka a gólmanskou jedničku Ikera Casillase dostává ke dvěma výše zmíněným hráčům.

Žilina byla 3 minuty od senzace. Braga šokovala Arsenal
Marseille excelovala v Moskvě a v Lize mistrů postupuje

"Visí nad vámi hrozba karetního trestu, potřebuji vás na osmifinále." Tak nějak mohl vypadat vzkaz Ramosovi a Xabimu Alonsovi. Oba už mají žlutou kartu.

Nejprve jde na věc Xabi Alonso a tak dlouho váhá s rozehráním přímého kopu, že už nad tím sudí Craig Thompson dál nemůže zavírat oči. Druhá žlutá a španělský středopolař se jde sprchovat.

Neuběhne ani pět minut a situace se opakuje. Navíc tak okatě! Sergio Ramos jde totiž rozehrávat kop od branky místo Ikera Casillase, což dosud nedělal ani jednou v tomto zápase, pravděpodobně ani v celé sezoně.

Postaví si míč, zacouvá, rovná si stulpny, rozhlíží se po hřišti. K rozehrávce se nemá ani po několikátém vybídnutí a tak rozhodčí musí znovu tasit.

Sergio Ramos si sundá čelenku, zaskočenému sudímu potřese rukou a míří do kabin.

A pozápasová reakce Mourinha? "Ty karty se mi líbily. Poslední dvě byly uděleny, protože jsme chtěli ušetřit čas," cituje server deníku Marca portugalského trenéra.

"Britský sudí ukázal jednu kartu sem, druhou tam... Ale postupujeme, navíc vedeme skupinu, takže to není nic, co by mě trápilo," dodal bezelstně "Special One".

UEFA ve středu oznámila, že se nesportovním chováním hráčů bude zabývat. Zatím zkoumá zápis rozhodčího, poté může zahájit disciplinárné řízení.