Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
16. 3. 2010 22:45
Osmifinále LM: Chelsea-Inter(p)0:1, Sevilla-CSKA(p)1:2
Didier Drogba nemůže věřit tomu, že Chelsea opět nevyhraje Ligu mistrů
Didier Drogba nemůže věřit tomu, že Chelsea opět nevyhraje Ligu mistrů | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Chelsea opět Ligu mistrů nevyhrají. O postup do čtvrtfinále je připravil Inter Milán, který vede bývalý kouč londýnského klubu José Mourinho.

Po domácí výhře 2:1 zvládl Inter i dnešní odvetu, když na Stamford Bridge zvítězil 1:0.

Italský mistr protrhl postupem mezi osm nejlepších týmů Evropy svou nelichotivou bilanci. V posledních třech ročnících totiž vždy vypadl v osmifinále. Letos navíc zůstává jediným italským týmem, který do čtvrtfinále postoupil.

Čech se v Miláně zranil, Chelsea navíc podlehla Interu
Mourinho: Inter postoupí, já na Chelsea neprohrávám
Potvrzeno: Brankář Čech proti Interu chytat nebude
V Chelsea jako doma. Mourinho: Special One zůstanu

Z postupu se raduje i Tomáš Necid, který se gólem podílel na výhře CSKA Moskva na hřišti FC Sevilla 2:1. Ruský tým postoupil do čtvrtfinále po domácí remíze 1:1.

Chelsea spílala rozhodčímu za kontakty v šestnáctce

Přestože Chelsea v posledních třech letech vždy postoupila minimálně do semifinále, před odvetou měl výhodu Inter. A to nejen v tom, že si přivezl jednobrankový náskok, ale také v tom, že kádr Chelsea měl přečtený jeho někdejší kouč José Mourinho.

Prostořeký portugalský trenér, který vybojoval při svém působení na lavičce Chelsea v letech 2004-2007 dva tituly v anglické lize, ale poté byl vyhozen, se nechal slyšet, že na Stamford Bridge neprohrává a že mu to vydrží i po zápase.

A svá slova chtěli v úvodu zápasu jeho svěřenci potvrdit. V obraně byli bezchybní a dopředu podnikali nebezpečné protiútoky. Ty však obrana Chelsea v čele s brankářem Ross Turnbullem, který nahradil zraněného Petra Čecha, přečkala.

Největší šanci spálil ve 33. minutě kamerunský útočník Interu Samuel Eto'o, který poslal hlavou Militův centr nad bránu.

Pak se vrhla do útoku Chelsea, která se mohla radovat z vedení těsně před poločasem, po střele Anelky však vykopával míč před brankovou čarou záložník Interu Motta.

Svěřenci italského kouče Carla Ancelottiho navíc o přestávce spílali německému sudímu Starkovi, že neodpískal za stažení Ivanoviče a dvou pádů Drogby v pokutovém území penaltu.

Inter uspěl kolmicemi za obranu

Ve druhém poločase se čekal vzrůstající nápor Chelsea směřující k postupové brance, byl to však Inter, který si vytvářel gólové šance.

V 65. minutě se dostal k míči za obranou Chelsea argentinský útočník Diego Milito, tváří v tvář Turnbullovi však poslal míč vedle tyče.

Dvanáct minut před koncem se však Inter radoval. Na další kolmici Sneijdera ze středu pole si naběhl Eto'o a ranou k tyči nedal Turnbullovi šanci.

V 87. minutě pak útočník Chelsea Didier Drogba neudržel nervy na uzdě, když oplatil Mottovi jeho předchozí držení, a sudí Stark jej vyloučil.

Na výsledku pak nic nezměnila ani Militova střela v nastavení, kterou vykopl Turbull na tyč.

Necid přispěl k historickému postupu gólem

Poprvé v historii postoupil do čtvrtfinále LM i CSKA, jenž překvapivě přešel přes španělského favorita. Zasloužila se o to především dvojice Tomáš Necid - Keisuke Honda.

Japonský záložník v 39. minutě připravil míč Necidovi, který střelou k tyči překonal domácího brankáře Palopa.

Přestože za dvě minuty vyrovnal Perotti, Honda v 55. minutě trefil postupovou branku, když z přímého kopu ze 30 metrů překonal Palopa, který střelu hrubě podcenil.

CSKA s Interem tak doplnili postupující čtveřici Bayern Mnichov, Arsenal, Manchester United a Lyon. O poslední dvě místa se ve středu utkají FC Barcelona se Stuttgartem a Bordeaux s Olympiakosem Pireus.

Chelsea FC - Inter Milán 0:1 (0:0)
Branka: 78. Eto'o. Rozhodčí: Stark - Salver, Pickel (všichni Něm.). ČK: 87. Drogba (Chelsea). Diváci: 38.107. První zápas 1:2. Postupuje Inter.

Reportáž ze zápasu čtěte ZDE

FC Sevilla - CSKA Moskva 1:2 (1:1)
Branky: 41. Perotti - 39. Necid, 55. Honda. Rozhodčí: Kassai - Erös, Vamos (všichni Maď.). Diváci: 30.000. První zápas: 1:1. Postupuje CSKA Moskva.