Mourinho po vykázání na tribunu nesmí vést Manchester v poháru a zaplatí pokutu 16 tisíc liber

30. 11. 2016 18:06
Nedělní kop do láhve s vodou se fotbalovému kouči José Murinhovi příliš nevyplatil. Trenér Manchesteru United dostal od Fotbalové asociace trest najeden zápas, který si odpyká už dnes večer ve čtvrtfinálovém duelu Ligového poháru proti témuž soupeři. Navíc musí zaplatit pokutu ve výši 16.000 liber (511 tisíc korun).
José Mourinho
José Mourinho | Foto: Reuters

Londýn - Trenér José Mourinho nesmí v jednom zápase na lavičku fotbalistů Manchesteru United. Trest za zlostný výstup v nedělním ligovém utkání s West Hamem (1:1) si portugalský kouč odpyká už dnes večer ve čtvrtfinálovém duelu Ligového poháru proti témuž soupeři. Navíc musí zaplatit pokutu 16.000 liber (511 tisíc korun).

Třiapadesátiletý Mourinho v prvním poločase ligového zápasu vzteky nakopl u střídačky láhev s vodou, poté co jeho hvězdný svěřenec Paul Pogba dostal žlutou kartu za simulování. Rozhodčí Jonathan Moss za to vykázal trenéra na tribunu.

To se bývalému kouči Chelsea, Realu Madrid, Interu Milán a Porta stalo podruhé během jediného měsíce. Na konci října musel z lavičky kvůli slovnímu napadení sudího Marka Clattenburga v poločase utkání s Burnley. V důsledku toho pak dostal trest zákazu činnosti na jeden zápas a pokutu 8000 liber.

V říjnu Mourinho dostal ještě pokutu 50.000 liber za kritické poznámky na adresu rozhodčího Anthonyho Taylora před zápasem Manchesteru na stadionu Liverpoolu. Podle anglické Fotbalové asociace jeho tehdejší komentář znevážil fotbal.