Mourinho: O první výhru Chelsea se zasloužil i Abramovič

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
19. 8. 2013 9:00
Trenér Chelsea José Mourinho po premiérové výhře na lavičce ohlásil začátek nové éry Blues.
José Mourinho zdraví fanoušky před zahájením zápasu prvního kola Premier League
José Mourinho zdraví fanoušky před zahájením zápasu prvního kola Premier League | Foto: Reuters

Londýn - Ve Španělsku nenáviděný, v Anglii milovaný. Staronový kouč fotbalové Chelsea José Mourinho si užívá návrat na lavičku Blues a také první výhru, kterou v neděli s týmem vybojoval nad ligovým nováčkem Hullem.

Po zápase přiznal, že k ní svým způsobem přispěl i majitel klubu Roman Abramovič.

"Před utkáním přišel poprvé za ty roky do kabiny, aby nám všem popřál hodně štěstí a zdravotní odolnosti. Bylo vidět, že to pro hráče moc znamená. Myslím, že začíná nová éra Chelsea," nebál se prohlásit Mourinho.

Portugalský kouč se dočkal na Stamford Bridge skvělého přijetí. Fanoušci v úvodu dlouho skandovali jeho jméno.

"Bylo to úžasné, ale musím říct, že jsem to čekal. Když jsem tu byl s Interem Milán jako protivník, také si na mě vzpomněli. Jsem rád, že jsem se do Chelsea vrátil, bylo to dobré rozhodnutí," rozplýval se nad fanoušky trenér.

"Jsem potěšen, že jsme hned v prvním zápase vyhráli a ukázali, jaký fotbal chceme hrát. Hráčům to určitě pomůže. Teď jen, abychom to ukazovali často," dodal kouč a zároveň přiznal, že stále hledá útočníka. Zda-li jde o Wayena Rooneyho odmítl potvrdit.

"Každý dobrý útočník teď je v nějakém klubu a nebylo by etické říkat jména. Musíme nejprve mluvit s klubem. Mohu ale říct, že útočníka budeme hledat až do posledního přestupového dne," slíbil Mourinho.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 9 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy