Most si díky brance v závěru rozdělil body s Brnem

ip
21. 10. 2007 19:39
Most - Brno 2:2

Most - Předposlední nedělní utkání 10. kola fotbalové Gambrinus ligy skončilo mezi Mostem a Brnem remízou. Postaral se o ni kapitán Mostu Tomáš Pilař, který v 89. minutě vyrovnal svou druhou brankou v utkání na 2:2.

Podvečerní utkání začali aktivněji domácí. Ač nastoupili bez svého nejlepšího střelce Toleskiho, měli v úvodních minutách více ze hry. Už v 5. minutě se dostal do nadějné šance mostecký Holenda, ovšem do jeho střely se vrhl obětavým zákrokem hostující Pavlík.

Další nepříjemná situace se vyskytla pro brankáře Lejsala ve 13. minutě, kdy po akci domácích poskakoval míč před prázdnou brankou. Nikdo ho však do sítě nedokázal dorazit.

Zápas jsme sledovali ON-LINE ZDE:

Naopak se o pár minut později měnilo skóre zápasu na druhé straně. Na roh Střeštíka si naskočil brněnský kapitán Jan Trousil a v 19. minutě poslal hosty do vedení.

To o pár minut později navíc zdvojnásobil Tomáš Došek, který využil perfektní přihrávku Aleše Besty. Obrana domácích pak marně reklamovala ofsajdové postavení.

Mostečtí se ovšem z rychle inkasovaných branek nesložili a ještě před odchodem do kabin dokázali vstřelit kontaktní gól. Po rychlé křídelní akci si naběhl na přesný centr Holendy Tomáš Pilař a snížil na 1:2.

Aktivita domácích pokračovala i v druhém poločase, jenže fanoušci se museli smířit jen s faktickou převahou bez šancí. Lejsala totiž nejvíce zaměstnal vlastní obránce Trousil, jehož nečekanou malou domů musel hasit hostující gólman až na brankové čáře.

Čtěte o dalších zápasech ZDE:
Řádění na Kladně: Fanoušci Bohemians neunesli prohru
Komňackého premiéra v Jablonci: Sebral body Baníku

V 77. minutě mohli brněnští utkání pojistit třetí brankou. Po pěkné přihrávce však Kalouda trefil pouze tyč domácí branky.

V době, kdy už vypadalo, že si hosté odvezou z Mostu všechny tři body došlo k zahrání rohového kopu a po sérii hlaviček v pokutovém území vyrovnal v 89. minutě svou druhou brankou v utkání Pilař.

Most tak popáté v sezoně remizoval a na svém kontě má tak 8 bodů. Hostující Brno jich má nyní 13 a posunulo se na sedmé místo tabulky.