Morávek s Petrželou neodvrátili další porážku Augsburgu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
22. 9. 2012 17:30
Čeští fotbalisté Milan Petržela a Jan Morávek nezabránili prohře Augsburgu na hřišti Mohuče. Výhru si naopak připsal Jiráčkův Hamburk.
Hráči Hamburku zvládli zápas s Dortmundem i bez Petra Jiráčka v sestavě
Hráči Hamburku zvládli zápas s Dortmundem i bez Petra Jiráčka v sestavě | Foto: Reuters

Mohuč - Českými hráči nabitý bundesligový zápas skončil lépe pro obránce Zdeňka Pospěcha, jehož Mohuč doma porazila 2:0 Augsburg, kde se v základní sestavě představili Milan Petržela a Jan Morávek.

Z dvojice hostujících českých hráčů byl aktivní hlavně Petržela, který nastoupil na levém kraji zálohy. Objevil se také v první šanci zápasu, když hlavičkou zaměstnal brankáře Wetkla.

Bývalý plzeňský štírek ale často narážel na pozorně hrajícího Pospěcha a jeho akce tak často končily u pokutového území.

Udeřila naopak Mohuč. Už v 10. se Ivanschitz dostal k odraženému míči a poslal domácí do vedení. O čtvrt hodinu později už to bylo o dva góly, když se ve vápně skvěle zorientoval Szalai.

Hamburk bez Jiráčka porazil mistry

Do druhé půle už Petrželu nahradil Werner a v 70. minutě odešel také Morávek, kterého vystřídal Sio.

Stav utkání už se nezměnil a Augsburg si tak připsal už třetí porážku v sezoně.

Lépe si vedl Hamburk Petra Jiráčka, který na vlastní půdě porazil úřadujícího mistra z Dortmundu 3:2. Domácí se ale museli obejít bez českého záložníka, který pyká za červenou kartu z předchozího kola.

Ve šlágru 4. kola Bayern porazil venku Shalke 2:0. Oba góly padly až ve druhém poločase. Postarali se o ně Kroos a Müller.

Výsledky 4. kola Bundesligy

Düsseldorf - Freiburg 0:0, Hamburk - Dortmund 3:2 (2. a 59. Son Hung-min, 55. Iličevič - 46. a 60. Perišič), Mohuč - Augsburg 2:0 (10. Ivanschitz, 25. Szalai), Schalke - Bayern Mnichov 0:2 (55. Kroos, 58. Müller), Wolfsburg - Fürth 1:1 (42. Olič - 27. vlastní Pogatetz).

1. Bayern Mnichov 4 4 0 0 14:2 12
2. Eintracht Frankfurt 4 4 0 0 11:4 12
3. Hannover 3 2 1 0 9:4 7
4. Dortmund 4 2 1 1 8:5 7
5. Schalke 4 2 1 1 7:5 7
6. Norimberk 4 2 1 1 6:5 7
7. Düsseldorf 4 1 3 0 2:0 6
8. Freiburg 4 1 2 1 6:6 5