Moped proti raketě. Sutton srdnatě vzdoroval Arsenalu, prohrál jen 0:2

20. 2. 2017 23:18
Volno dostali Mesüt Özil, Olivier Giroud i Petr Čech. Přesto však podle očekává obr porazil trpaslíka.
FA Cup: Sutton vs. Arsenal
FA Cup: Sutton vs. Arsenal | Foto: Reuters

Londýn - Po středečním debaklu v Lize mistrů od Bayernu Mnichov 1:5 zvládli fotbalisté Arsenalu zápas Anglického poháru. V osmifinále vyřadili tým z páté ligy Sutton po výhře 2:0, před Petrem Čechem dostal přednost v brance hostů Kolumbijec David Ospina.

Fotbalový svátek na stadionu Suttonu na jižním okraji Londýna si nenechalo ujít pět tisíc fanoušků. Arsenal dostal do vedení v 26. minutě Lucas Pérez, pojistku přidal deset minut po přestávce Theo Walcott a oslavil svůj jubilejní stý gól v dresu Arsenalu.

Podobně jako Čech dostali dnes volno Özil nebo Giroud, jen na lavičce Suttonu pak zůstal pětačtyřicetiletý, 130 kilogramů vážící hrající trenér brankářů Wayne Shaw.

Čtvrtfinálovým soupeřem Arsenalu bude další účastník páté ligy Lincoln City.